Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Socioedukacinis darbas su asmenimis, priklausomais nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų

Socioedukacinis darbas su asmenimis, priklausomais nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Psichoaktyviųjų medžiagų samprata. Priklausomybės atsiradimas. Netiesioginė priklausomybė. Priežastys, lemiančios psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą. Socialinė pedagoginė pagalba. Pagrindiniai psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos principai. Socialinių įgūdžių ugdymas. Reabilitacijos bendruomenės. Savitarpio pagalbos grupės. Išvados.

Ištrauka

Narkomanija visų pirma – socialinė problema, ir jai įveikti reikalingas prevencinis darbas. Šiuo metu Lietuvoje yra ištisas tinklas narkologinių įstaigų, priklausomybės ligų centrų, galinčių padėti sergantiems narkomanija. Tai toksikologiniai centrai, atitinkami ligonių skyriai, reanimacijos institucijos. Viena svarbiausių problemų – socialinė sergančiųjų narkomanija reabilitacija.
Daugelis narkologinių ligonių – tai anksčiau teisti, praradę gyvenamąjį būstą, ryšius su šeima asmenys. Iš karto jie negali grįžti į normalų gyvenimą. Vidutiniškai 85%, metus gydytų ligonių vėl ima vartoti narkotikus. Tačiau yra platus alternatyvių reabilitacijos metodų pasirinkimas. Užsienyje labiausiai paplitę specialūs reabilitacijos centrai, kur sergantys narkomanija gyvena 1-3 metus, įgyja profesiją, atgaivina primirštus darbo įgūdžius. Gyvenimas tokiame centre leidžia pakeisti vertybių skalę, sufomuoti sveiką požiūrį į ateitį, nutraukti ryšius su praeitimi. Reabilitacijos įstaigos išeinančiamjam padeda susirasti darbą, gyvenamą būstą, vėliau palaiko su juo ryšius, stengiasi įtraukti į įvairių nevyriausybinių organizacijų veiklą. Veiklai su narkomanais ir toksikomanais priskiriama: individuali ir grupinė terapija, klubinė veikla, darbo terapija. Pagrindinis socialinės medicininės veiklos tikslas - padėti narkomanui vėl rasti gyvenimo tikslą, priprasti prie gyvenimo be narkotikų. Plečiama anoniminių narkomanų pagalbos punktų veikla. Tokie punktai teikia paramą ligoniams ir jų artimiesiems. Efektyvi buvusiųjų narkomanų pagalba (I. Leliūgienė, 2002).

Psichoaktyviųjų medžiagų samprata apima ne tik narkotikus, veikiančius psichiką vaistus, bet ir alkoholį, tabaką, kofeiną ir lakiąsias medžiagas. Malšinančių skausmą narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimas medicinos praktikoje yra teisėtas, jei jos vartojamos kaip vaistai pagal gydytojo nurodymą ir jam prižiūrint. Jei šios medžiagos vartojamos be gydytojo paskyrimo, siekiant apsisvaiginti, toks vartojimas yra neteisėtas. Pagal Lietuvos Respublikos narkologinės priežiūros įstatymą (Žin., 1997, Nr. 30-711; 2003, nr. 38-1712), psichiką veikiančiomis medžiagomis (alkoholis, narkotinės priemonės, psichotropinės ir kitos svaigiosios medžiagos) vadinamos medžiagos, kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichinę ir (ar) fizinę priklausomybę.
Psichiką veikiančios medžiagos yra legalios (jų vartojimas nėra uždraustas) ir nelegalios (vartojimą draudžia įstatymai). Medžiagų, pasižyminčių narkotiniu poveikiu, yra kai kuriuose vaistuose, maisto produktuose. Nedideli tokių medžiagų kiekiai žmogaus organizmui nekenkia (kavoje, arbatoje yra kofeino, kuris stimuliuoja nervų sistemą). Nelegaliais narkotikais pripažintos medžiagos įtraukiamos į narkotinių medžiagų sąrašą. Jų gamybą, laikymą ir realizavimą draudžia įstatymas. Narkotinių medžiagų sąrašas yra nuolat papildomas, koreguojamas pagal tai, kiek medžiagos pavojingos žmogaus sveikatai ir gyvybei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-29
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.92 KB
Autoriusdianceee
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Grincevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socioedukacinis darbas su asmenimis priklausomais nuo narkotiniu ir psichotropiniu medziagu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Grincevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą