Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Elektrotechnikos mokomojo dalyko dėstymo ypatumai

Elektrotechnikos mokomojo dalyko dėstymo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Elektrotechnikos mokomojo dalyko ypatumai. Mokymo metodų įvairovė ir klasifikacija. Informaciniai mokymo metodai. Praktiniai-operaciniai mokymo metodai. Kūrybiniai mokymo metodai. Tradiciniai mokymo metodai, naudojami elektrotechnikos pamokose. Išvados.

Ištrauka

Aš dirbu Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre elektrotechnikos mokytoja nuo 1990 metų. Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras įsteigtas 1989 metais. Iš pat pradžių mūsų centras vadinosi Visagino politechnikos mokykla.
Nuo 2001 metų įsteigtos technologinės gimnazijos klasės. Dabar jose mokosi 227 mokiniai. 2004 metų rugsėjo mėnesį centre vyko vidurinio ugdymo programos akreditacija. Nuo 2004 metų steigiamas technologinės gimnazijos skyrius.
Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras – moderni valstybinė profesinio mokymo ir švietimo institucija.

Pagrindinės mokymo kryptys:
• pagrindinio profesinio mokymo programos;
• bendrasis vidurinis lavinimas – technologinė gimnazija;
• suaugusiųjų profesinis mokymas ir perkvalifikavimas;
• nuotolinės studijos aukštosiose mokyklose;
• kvalifikacijos kėlimo ir tobulinimo kursai.
VTVPMC yra teikiamos 12 profesinio mokymo programų, pagal kurias mokosi 754 mokiniai. Suaugusiųjų mokymui ir perkvalifikavimui teikiamos 22 darbo rinkos mokymo programos. Centre dirba 62 pedagogai (33 bendrojo lavinimo ir 29 profesijos mokytojai), tarp jų - 11 metodininkų , 25 vyr. mokytojai. Trys mokyklos vadovai turi II-ąją vadybinę kategoriją. 52 pedagogai turi aukštąjį išsilavinimą, tarp jų – 1 doktorantas, 1 docentas, 6 magistrai, 4 magistrantai. 13 pedagogų studijuoja aukštosiose mokyklose, 6 iš jų įgydami antrąją kvalifikaciją.
Bendradarbiaujant su KTU, VDU, Kauno, Utenos, Alytaus kolegijomis vykdomi PHARE ir kitų programų projektai, skirti neformaliam ir formaliam švietimui, verslumo įgūdžių ugdymui. Centras bendradarbiauja su profesinėmis ir bendrojo lavinimo mokyklomis, gimnazijomis, kolegijomis ir universitetais iš 9 ES šalių.
Aš baigiau Technologijos universitetą, bet visą savo gyvenimą dirbu pedagogu. Iš pradžių dirbau vidurinėje mokykloje elektrotechnikos mokytoja, paskui perėjau į politechnikos mokyklą dirbti profesijos mokytoja. Aš dirbu Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko specialybės mokytoja nuo 1990 metų.
Pedagogikos srityje aš dirbu apie 20 metų ir visą laiką stengiausi praktiškai naudoti aktyviuosius mokymo metodus.
Mano mokiniai yra vaikinai. Man įdomu bendrauti su paaugliais ir aš mėgstu techniką. Šioje srityje tai galima jungti. Dauguma mano mokinių labai sėkmingai dalyvavo technikos olimpiadose, specialybės varžybose, tarptautiniuose projektuose bei po mokymo baigimo gerai įsirengė gyvenime.

Šio darbo tikslas, išsiaiškinti kokie yra geriausi elektrotechnikos dėstymo mokymo metodai.
Siekiant išsiaiškinti kokie elektrotechnikos dėstymo metodai taikomi ugdymo procese, suformulavau šiuos darbo uždavinius:

1. Suvokti elektrotechnikos mokomojo dalyko ypatumus.
2. Apžvelgti mokymo metodų įvairovę, klasifikaciją.
3. Nustatyti ar įmanoma naudoti tradicinius metodus elektrotechnikos dėstymo mokymui.

Mokymo metodas tai pasikartojančių mokytojo veiksmų modelis, kuris gali būti taikomas dėstant įvairius dalykus, būdingas daugiau nei vienam mokytojui ir svarbus išmokimui. (Gage, Berliner,)
Šiame darbe naudoti metodai: mokslinės literatūros analizė, dokumentų analizė, mokinių stebėjimas, apklausa, interviu, anketinės apklausos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis120.21 KB
AutoriusGalina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRamunė Masaitytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektrotechnikos_destymo_ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Ramunė Masaitytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą