Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Suaugusiųjų švietimas – šiuolaikinės visuomenės būtinybė

Suaugusiųjų švietimas – šiuolaikinės visuomenės būtinybė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus poreikiai nuolatinio mokymosi kontekste. Išsimokslinimo samprata ir reikšmė. šiuolaikiniame visuomenės raidos etape. Sąvokų – informacinės (žinių) visuomenės–atsiradimo prielaidos. Išsimokslinimo sampratos kaita žmogaus kompetencijai ir įgūdžiams. Suaugusiųjų mokymosi galimybės. Kompiuterizacija – pagrindinė informacinės visuomenės vystymosi sąlyga. Internetas – beribis informacijos šaltinis. Nuotolinis mokymas – moderni studijų atmaina. Žinių ir gebėjimų pritaikymas visuomenės tobulinimo procese. Išvados.

Ištrauka

Švietimas – vienas svarbiausių žmogaus socialinės raidos aspektų. Švietimas užtikrina demokratėjimą, saugumą, skatina visuomenės kaitą, išplečia asmens pažinimo, profesinių gebėjimų galimybes, gyvenimo kokybės plėtrą. Visuomenės reikalavimai švietimui nuolat kinta: aštuntojo dešimtmečio pradžioje vyravo ekonominis požiūris į švietimą, buvo akcentuojama ekonomikos reikšmė švietimui ir švietimo reprodukcinis vaidmuo; devintajame dešimtmetyje buvo pabrėžiamas kiekvieno asmens poreikis tobulėti ir įsitvirtinti visuomenėje, siekiant aukštesnio išsilavinimo; dešimtajame dešimtmetyje akcentuota besimokančios visuomenės idėja, kurią papildė informacinės visuomenės idėja, atitinkanti globalinę informacinių technologijų pažangą bei ekonomikos pokyčius. [17, 123]
Mokymosi visą gyvenimą memorandumo svarstymas Lietuvoje davė naują impulsą pergalvoti visą švietimo ir studijų sistemą, susimąstyti, kur mes esame, kur einame, su kokiomis problemomis susiduriame, ką reikia padaryti, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas galėtų gauti kokybišką pagrindinį išsilavinimą, kad įvairios mokymo institucijos, neformalūs kursai duotų žmogui tai, ko jam labiausiai reikia gyvenime, kad jis galėtų jaustis darbo rinkoje saugiai ir oriai, kaip Europos ir pasaulio pilietis.
Suaugusiųjų švietimas yra ugdymo dalis, apimanti asmenis, paprastai vyresnius kaip 18 metų. Suaugusiam žmogui būdingas savanoriškas lavinimosi sričių pasirinkimas (atsižvelgiant į asmenines galimybes) bei specifiniai ugdymo metodai. Suaugusiųjų švietimas nėra vien tik jaunimo švietimo sistemos tąsa. Jis leidžia, asmeniui apsisprendus ir pasiruošus, pradėti nuo bet kurio išsilavinimo lygio lavintis nauja kryptimi ir tą lavinimąsi tęsti. Šio ugdymo paskirtis yra dvejopa. Viena, turint tą patį tikslą – asmenybės fizinių, dvasinių ir psichinių galių plėtotę, suaugusiųjų švietimas leidžia asmeniui plėtoti savo galimybes pasirinktoje profesinės veiklos srityje. Kita vertus, jis leidžia suaugusiam žmogui dėl visuomeninių aplinkybių arba dėl individualių paskatų keisti savo veiklos kryptį, profesiją. Pastaroji aplinkybė suteikia naują atspalvį suaugusiųjų švietimui – moralinį, suprantamą kaip visuomenės paramą asmeniui, negalėjusiam anksčiau pasirinkti profesijos pagal sugebėjimus ir polinkius. Jam sudaroma galimybė antrąjį kartą pasirinkti savo veiklos kryptį.
Švietimo institucijų tikslas – visuomenės kultūrą perduoti iš kartos į kartą, suteikti profesines žinias, gebėjimus.
Šio darbo objektas yra suaugusiųjų švietimas. Todėl verta išsiaiškinti, kodėl ir kokia linkme jis turi keistis, kad suaugęs žmogus galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą save tobulindamas.
Darbo tikslas ir uždaviniai:
1) Išsiaiškinti, ką daryti žmogui, kuris jaučiasi nesaugus savo darbo vietoje.
2) Sužinoti, ar aukštojo mokslo institucijos gali suteikti išsilavinimą visam gyvenimui.
3) Pamąstyti, ar turi keistis žmogaus išsimokslinimo samprata įsigalint technologinėms naujovėms.
4) Atskleisti, kodėl kompiuteris, internetas ir nuotolinis mokymas reikalingi šiandienos studijose ir kokie jų privalumai.
5) Išsiaiškinti, ar tikrai šių dienų informacijos gausa įgalina žmogų mokytis visą gyvenimą.
Daebo metodai: naudojantis prieinama literatūra ir internetu atskleisti suaugusiųjų švietimo naujoves bei perspektyvas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis59.84 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŽukauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Suaugusiuju svietimas siuolaikines visuomenes butinybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Žukauskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą