Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeima besikeičiančioje visuomenėje

Šeima besikeičiančioje visuomenėje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Šeima besikeičiančioje visuomenėje. Šeima kaip tautos ir visuomenės pirmoji ir svarbiausioji socialinė santalka. Tradicinės ir modernios šeimos interpretacijos. Šeima demografijos veidrodyje. Šeimos dabartinė situacija: krizė ar naujas raidos etapas? Socialinių deformacijų pavojai ir šeimos atstatymo strategijos. Išvados.

Ištrauka

Šeima sudaro tautos, visuomenės istorinės ir kasdienės gyvensenos pagrindą. Šeima – seniausia ir pastoviausia žmonių socialinio ir asmeninio gyvenimo forma, išlaikiusi daugybę pokyčių ir išbandymų. Šeima atlieka vaikų auginimo ir ugdymo funkciją. Kaip teigia I.Leliūgienė, tai pirmoji ugdymo institucija, kuri įtakoja visą tolesnį žmogaus gyvenimą. Šeimoje suteikiami pirmieji dorovingumo pagrindai, formuojasi pagrindinės elgesio normos, atsiveria žmogaus vidinis pasaulis, asmens savybės. Šeima įtakoja savęs pasitikėjimą, o taip pat kūrybinį, socialinį aktyvumą. Šeima įtakoja tautos tęstinumą, todėl kuo šeima stabilesnė, labiau sociakultūriškai prisitaikanti, aktyvi, kūrybinga, tvirta, tuo ji labiau gali ne tik prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Šeima — gyvas ir kintantis procesas: ji susikuria, plečiasi, kartais išyra, laikui bėgant kinta ir jos sudėtis.

Šeima yra pagrindinė visuomenės ląstelė, pirminis jos kolektyvas. (K.Miškinis, 1993) Joje atsinaujina visuomenė, ugdoma nauja karta. Kaip teigia Z.Bajoriūnas, šeima, tai vieta, kur sueina visos kartos, padedančios viena kitai tobulėti ir dalytis patirtimi, derinti individo teises su kitais visuomeninio gyvenimo reikalavimais. Šeima glaudžiai susijusi su visuomene, todėl galime teigti, jog šeima pirmoji ir svarbiausioji tautos ir visuomenės socialinė santalka. Nuo seno šeima yra bendruomenė, kurioje vyrauja kultūrinės, dvasinės, etinės ir visuomeninės vertybės, kurios perduodamos iš kartos į kartą, tai tarsi papildoma šeimos funkcija — išsaugoti visas šias vertybes, taip puoselėjant visų asmenų ir žmonijos gėrį. Ir kaip yra pasakęs M.Mauro savo pranešime, kad kol egzistuoja šeima, tol yra vilties ateities kartoms. Šiame sakinyje glūdi šeimos visuomenėje atliekamo vaidmens svarba. Šeima yra tarsi "amortizatorius", kai susiduriama su ligomis, nedarbu, narkomanija, atskirties ir kitomis didelėmis problemomis, nes ji yra meilės ir solidarumo vienetas, branduolys visuomenėje ir gyvenime. Benediktas XVI –asis apibūdina šeimą kaip gyvybinę visuomenės ląstelę ir jos ramstį. Jau Platono ir Aristotelio laikais šeima buvo suvokiama kaip visuomenės dalis, vienu atveju reiškusi tą visuomenės sąrangos formą, iš kurios vėliau turėjo išriedėti kiltis, o dar vėliau ir valstybė. (A.Musteikis) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.43 KB
Autoriusmonnic
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIlgūnienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seima besikeiciancioje visuomeneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ilgūnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą