Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Gyvenimo būdo pasirinkimą sąlygojantys veiksniai

Gyvenimo būdo pasirinkimą sąlygojantys veiksniai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Gyvenimo būdo pasirinkimą sąlygojantys veiksniai. Mityba. Sveikos mitybos principai. Mitybos taisyklės. Sveikata. Visuomenės sveikatos priežiūros principai. Įprotis. Asmens higienos įpročiai. Fizinio aktyvumo įpročiai. Aplinka. Religija. Religijos esmė. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus yra savo likimo kalvis. Taip kalba žmonės, taip tvirtina filosofas Alvin H. Goeser. Atsakingumas yra svarbiausia žmogaus darbas ir pareiga. Tik tada kai šią pareigą žmogus ima suprasti, jis pajėgia elgtis, kaip tikras žmogus, kaip savimi užtikrinantis asmuo. Reikia žmogui taip subręsti, kad jis pajėgtų suvokti tiesą, tinkamą gyvenimo kelio pasirinkimą, jog nuo jo paties priklauso sutvarkymas ir pakeitimas jėgų, lemiančių jo gyvenimą. Niekas kitas negali už žmogų ko nors atlikti. Tik pats žmogus yra savo gyvenimo vadovas.
Jei žmogus pats nesiima atsakomybės dėl savo likimo, gyvenimo tvarkymo tai pasaulis jam suformuoja savo nuožiūra be jo žinios. Žmogus be gyvenimo filosofijos blaškosi bejėgiškai laukdamas, kada kitas žmogus ar kokia kita jėga pakreips jo gyvenimą tam tikra linkme.
Neturėdami teigiamo požiūrio į gyvenimą, mes užmirštame, kad mūsų likimas yra individualus dalykas, kad tik mes patys galime savo likimą tvarkyt, pasukti tam tikra linkme, savais pasirinkimais, taip, kaip suvokiame, kaip reikia ir kaip esame nusiteikę. Mes savo likimą patys turime susikirpti ir pasimatavę pasisiūti.

Vienas iš gyvenimo pasirinkimo veiksnių galima įvardinti mitybą. Mityba – tai žmogaus organizmo veiklai reikalingo maisto vartojimas. Taip pat mityba yra žmogaus sveikatą lemiantis veiksnys. Sveika mityba ne tik sąlygoja fizinę ir protinę žmogaus raidą, stiprina sveikatą, saugo nuo kurių ligų, bet ir yra sudedamoji gydymo dalis bei palankiai veikia sveikimo periodu. Paskutiniame XX a. ketvirtyje įrodyta, kad mitybos veiksniai labai svarbūs mažiausiai penkių iš dešimties ligų, dažniausiai tapusių mirties priežastimi.
Šiuolaikinis mokslas pakeitė požiūrį į mitybą. Kasdieniniame gyvenime siūloma laikytis sveikos mitybos principų bei taisyklių.

Sveikos mitybos principai:

1. Įvairumas. Kad organizmas būtų aprūpintas visomis jam reikalingomis medžiagomis, maistas turėtų būti kuo įvairesnis, t. y. per parą reikėtų gauti apie 40 įvairių maisto medžiagų iš jų pagrindinių maisto grupių:
• duonos, grūdų, bulvių ir jų produktų,
• daržovių,
• vaisių,
• pieno ir jo produktų
• mėsos produktų (žuvis, kiaušiniai, ankštinės daržovės, riešutai).
Labai svarbu gauti pakankamą grūdų produktų, kuriose yra kompleksinių angliavandenių, maisto skaidulų, vitaminų, mineralinių medžiagų ir baltymų.
2. Nuosaikumas. Svarbu patenkinti organizmo poreikius, bet nepersivalgyti, nes ir būtinos maisto medžiagos, jei jų vartojama per daug, yra žalinga sveikatai. Kad persivalgymas kenkia sveikatai pripažįsta ir mitybos specialistai. Suvalgius iš karto per daug maisto, jam perdirbti gali nepakakti virškinimo fermentų, maistas užsilieka virškinimo trakte, žmogus jaučia diskomfortą: sunkumo jausmą, pykinimą, vidurių pūtimą ir panašiai. Be to nuolat persivalgant, nepanaudojamos maisto medžiagos virsta riebalais ir atsideda organizme, atsiranda antsvoris.
3. Subalansavimas. O organizmas normaliai egzistuoti gali tik tada, kai yra aprūpinamas reikiamu kiekiu visų būtinų jam medžiagų, gaunamų palankiausiu santykiu ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.08 KB
Autoriusjovita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJurkša
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvenimo budo pasirinkima salygojantys veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Jurkša
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą