Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Ugdymo siekiai ir vertybės

Ugdymo siekiai ir vertybės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Ugdymo siekiai. Laisvos asmenybės ugdymas. Ugdymo vertybės. Žmogui, jeigu jis turi tapti žmogumi, reikia lavintis. Vertybės – gyvenimo prasmės turinys. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas visuomenės narys turi save ugdyti, kad taptu geru bei pilnaverčiu visuomenės nariu. Ugdytis reikia ne vien dėl visuomenės ir jos gerovės. Žmogus ugdosi vien dėl savęs, kad jis galėtų kažką tai padaryti be kitų žmonių pagalbos ir patarimų.
Ugdymo problemas įvardijo ir J. A. Komenskis. S. Šalkauskis aptarinėjo ugdymo siekius bei vertybes. Apie ugdymą kalbėjo ne vien J. A. Komenskis ir S. Šalkauskis, bei daugelis kitų mokslininkų ar pedagogų.
Ugdymas sujungia prigimtines galias ir aplinkos poveikius.

XX a. antroje pusėje suvokta, kad ugdymas žmogų lydi visą gyvenimą: visuomenė taip sparčiai kinta, kad jaunystėje įgytas išsilavinimas, susiformuotos vertybinės orientacijos yra tik tolesnė saviraidos prielaida. Žmogus, norėdamas likti pilnavertis visuomenės narys, nuolat atnaujina savo žinias, ugdosi naujus gebėjimus bei kompetencijas, jis pamažu (kartais staigiai) keičia savo vertybių sistemą. Visa tai reiškia, kad jis visą savo gyvenimą yra ugdymosi subjektas.
J. A. Komenskis teigė, kad žmogaus mokymą reikia pradėti – gyvenimo pavasarį – vaikystėje (vaikystė prilygsta pavasariui, jaunystė – vasarai, subrendimo amžius – rudeniui, o senatvė – žiemai).
Idealistai sutaria, kad ugdyme reikia pabrėžti ne tik proto lavinimą, bet ir siekimą sužadinti mokinių domėjimąsi visais neprarandančiais reikšmės dalykais. Kaip ir Platonas, jie yra įsitikinę, kad ugdyme turi būti orientuojamasi į tikrų idėjų paieškas. Kitas svarbus idealistų uždavinys – tobulinti charakterį, nes ieškodamas tiesos, asmuo turi būti drausmingas ir tvirto būdo.
Antikoje ugdymo paskirtis buvo aiškinama dvejopai: Spartoje siekia išugdyti fiziškai sveikus žmones, gerus karius; Atėnuose – harmoningai išsivysčiusias asmenybes.
Viduramžiais ugdant kilmingą vyrą siekia septynių riterio dorybių. Tuomet susiformavo ir siektinas moters idealas, kurio matmenis galima nusakyti senu vokiečių posakiu: Kinder, Kuche, Kirche und Kleider. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.65 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. Žukauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ugdymo siekiai ir vertybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • L. Žukauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą