Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Ugdymas žaidimais

Ugdymas žaidimais

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Susipažinimo žaidimai. Stalo žaidimai. Judrūs žaidimai. Žaidimai stuburui. Žaidimai klausos sutrikimams. Žaidimai regos sutrikimams. Muzikiniai žaidimai.

Ištrauka

Žaidimų terapija – tai gydomasis pedagoginis metodas vaikams ir suaugusiems, jaučiantiems emocinį diskomfortą: neurozes, baimes, nerimus ir pan.

Žaidimas – augančios asmenybės pagrindas, geriausias pasiruošimo gyvenimui ir veiklai būdas. 1993m. psichologijos žodynas žaidimą apibrėžia, kaip veikimą sąmoningai susikurtose situacijose. Filosofai teigia, kad žaidimai, tai ypatinga vaikų gyvenimo forma, visuomenės sukurta vaikų vystymosi valdymui. Dažnai žaidimas gali žmogui gražinti prarastą vientisumą, dvasinių ir fizinių jėgų pilnatvę bei visapusiškumą. Žaidimo esmė – iliuzinis fantastinės situacijos kūrimas, kuri tam tikram laikui priimama, kaip vienintelė ir reali. Tai rimta veikla įsivaizduojamame pasaulyje. Svarbu yra tai, kad žaidime neegzistuoja socialiniai barjerai.
Žaidimo metu žmogus išgyvena įvairius jausmus, kurie jam padeda vystytis, kaip asmenybei ir kaip kolektyvo nariui. Žaisdamas žmogus visada išlieka konkretus "aš". Jis būna žaidimo centre ir tas "aš" prasiplečia ir padidėja, o kai prasiplečia, tada ir prasideda žaidimas. Žaidybinę veiklą žmogus pasirenka laisvai ir todėl žaidimo metu jis lieka pats savimi. Tai leidžia teigti, jog žaidimas – vienintelė veikla, kurioje neišryškėja nė veidmainystė nė apgaulė.
Kokia bebūtų veikla, ji niekada nevirs žaidimu, jeigu bus privaloma. Taigi, žaidimas – vaizdingas, veiksmingas gyvenimo atspindys, sąmoninga, kryptinga veikla. Tai socialinis reiškinys, atsiradęs iš darbo procesų istoriniame vystymosi etape, ir pradėjęs rengti jaunąją kartą darbui. Žaidimu karta kartai perduoda visuomenės sukauptą patirtį. Jeigu suaugęs žmogus žaidime išgyvena jau panaudotas gyvenimo galimybes, tai vaikas pergyvena dar nepanaudotas.

Tikslas: kuo geriau pažinti savo draugus.
Eiga: vaikai susėda rateliu. Ratelio viduryje pastatoma "karštoji kėdė" ant kurios pasodinamas vienas žaidėjas, kiti jam užduoda po klausimą kokį tik sugalvoja. Sėdintysis privalo atsakyti į kiekvieną jam pateiktą klausimą. Ant kėdės turi pasėdėti kiekvienas žaidėjas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-05
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.79 KB
Autoriusgintare21
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. L. Dugnienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ugdymas zaidimais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. L. Dugnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą