Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Kaip sūnų išauklėti doru žmogumi (be tėvo šeimoje)

Kaip sūnų išauklėti doru žmogumi (be tėvo šeimoje)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vertybių ir moralės ugdymas. Moralė ir drausmė. Kas yra drausmė? Kokie drausminimo padariniai? Kodėl vaiką reikėtų drausminti? Universali drausmė. Rūpestis visu pasauliu. Kaltės jausmas ir vieniša mama. Veidmainiavimo pavojus. Kaip būti teisingai. Berniukui nėra į ką lygiuotis. Motinai tenka imtis ir tėčio funkcijų. Pateikiame priežastis, kodėl vaiko interesai geriausiai tenkinami jam augant su motina ir tėvu. Išvados.

Ištrauka

Vienu klausimu sutaria visi : tėvai, mokytojai, dvasininkai, pediatrai, vaikų psichologai ir netgi seneliai – vaikams reikia meilės ir drausmės. Vis dėlto daigeliui tėvų drausminti savo vaikus yra per sunku. Vienišoms motinoms, kurios siekia sudrausminti savo sūnus, gali tekti paprakaituoti, ypač kai sūnūs pranoksta ūgiu, stotu ir jėga. Tad be galo svarbu, kad motinos rastų veiksmingų priemonių, kaip berniukus nuo pat mažumos nukreipti tinkama vaga – ugdyti charakterį ir puoselėti vertybes, kurios padėtų išvengti kovos (kartais fizinės) dėl dominavimo. Tai motinai ir sūnui gali pridaryti daug nepataisomos žalos.
Šios temos tikslas – atsakyti kaip ir kodėl reikia auklėti sūnus, kad jie būtų dori žmonės, apsvarstyti drausmės naudingumą ir pateikti faktus, kodėl vaiko interesai geriausiai tenkinami jam augant su motina ir tėvu.

Tėvai vaikų negali sudrausminti dėl įvairių priežasčių. Kartais tėvai tiki, kad tai, ką jie daro, labiausiai tinka jų vaikams. Tėvai stengiasi nedaryti savo tėvų klaidų. Jie nori, kad vaikai būtų laimingi, ir tiki, kad visokios ribos gali sužaloti vaiko savigarbą. Kitaip tariant, kai kurie tėvai tiesiog bijo drausminti savo vaikus.
Kad ir kokių priežasčių tai turėtų, nesugebėjimas įdiegti veiksmingos drausmės retai duoda pageidaujamų vaisių. Tėvai pernelyg dažnai susileidžia vaikams, kurie zirzia, kažko reikalauja, yra kažkuo nepatenkinti. Visiems gerai žinoma iškart į akis krentanti tokio nuolaidžiavimo kaina – tai ašaros, barniai, riksmas. Tačiau blogiausia tai, kad tai pakenkia vaikams ir jų vystymuisi.
Vaikas yra savaime sąmoningas ir dvasiškai harmoningas netampa. Ir jam vien tik meilės negana. Be tinkamos drausmės vaikai atsiduria ant trapaus ledo. Iš vaikų, kurie patys sau vadovauja ir auga girdėdami tik savo balsą, išauga iškankinti žmonės, kurie visus aplinkui kamuoja savo trūkumais : nedėmesingumu, irzlumu, nepastovumu ir įsivaizdavimu, kad pasaulis sukasi tik aplink juos.
Nežinodami, ką jiems galima daryti, o ko ne, neišmokę pateisinti lūkesčių, nenutuokdami, kada galima peržengti ribą, kada ne, vaikai tampa nepakantūs daugeliui gyvenime laukiančių išgyvenimų ir išbandymų, dažnai sukelia įtampą. Juos įveikti reikia daug pastangų, kartais net gali ir nepasisekti. Neretai tokie žmonės būna nevykėliai, kuriems sunku išlaikyti susidomėjimą, stengtis dėl mokslo, darbo, neseniai prasidėjusios draugystės.
Blogiausiu atveju vaikai, kurių tėvai nedrausmino, būna linkę nusikalsti, ištvirkauti, sirgti depresija, gali būti impulsyvūs, vartoti narkotikus ir alkoholį, jiems sunku bendrauti. Beprasmiškas nerimas, atsiribojimas nuo pasaulio, nesugebėjimas suvaldyti pykčio – tai ne taip lengvai pastebimi nedrausminimo padarniai, mažiau būdingi klusnesniems, ramesnio būdo vaikams.
Nors, atrodo, kad tėvų nedrausminamo vaiko ateitis gali būti labai niūri, viską pakeisti nėra labai sunku, kaip gali atrodyti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-23
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.25 KB
AutoriusEmma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. V.
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip sunu isaukleti doru zmogumi (be tevo seimoje) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. V.
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą