Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų, patyrusių tėvų skyrybas, socializacijos ypatumai pradinėje mokykloje

Vaikų, patyrusių tėvų skyrybas, socializacijos ypatumai pradinėje mokykloje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Vaikų socializacijos pagrindai šeimoje ir mokykloje. Socializacijos samprata ir esmė. Vaiko, kaip asmenybės socializacija. Šeimos svarba vaikų socializacijoje. Mokyklos įtaka vaikų socializacijoje. Mokytojo svarba mokinių socializacijoje. Skyrybų išgyvenimų ypatumai jaunesniajame mokykliniame amžiuje. Tėvų skyrybos ir vaikai. Skyrybų supratimas. Skyrybų poveikis vaikų elgsenai, socializacijai. Praktinis tyrimas. Tyrimo metodika. Respondentai. Moksleivių anketinės apklausos duomenų analizė. Mokytojų anketinės apklausos duomenų analizė. Išvados.

Ištrauka

Socializacija – ne tik ilgalaikis, bet ir daugkartinis, nuolat pasikartojantis, dinamiškas procesas. Ji padeda individui ne tik įsijungti į visuomenės gyvenimą, bet ir įgyti socialinį statusą, vaidmenis, o kartu socialiai keistis. Socializacijos pagrindu vyksta potencialių kiekvienos asmenybės galimybių ir gebėjimų realizacija. Svarbiausi socializacijos pagrindai, kaip pabrėžia daugelis mokslininkų, dedami vaikystėje dviejose pagrindinėse institucijose – šeimoje ir mokykloje. Vaikų socializacijai, jų integracijai į visuomenę įtakos turi įvairūs aspektai. Vienas iš jų – tėvų skyrybos.
Daugelio nedarnių, konfliktuojančių, išgyvenančių krizę šeimų galutinis sprendimas yra skyrybos. Skyrybos – tai juridinis santuokos panaikinimas, vyro ir žmonos santuokinių ryšių pabaiga grąžinant abiem tą pačią teisinę padėtį, kurią jiedu turėjo prieš susituokdami ("Šeimos etika", 2005, p. 148). Skyrybų gausėjimas Lietuvoje yra grėsmingas procesas liudijantis apie didelį šeimų nestabilumą ir visuomenės demoralizaciją. Tai sudėtingas, skausmingas procesas ne tik sutuoktiniams, bet ir jų vaikams. Šiais laikais daugybė šeimų skiriasi, retai sutuoktiniai nugyvena visą gyvenimą kartu darniai ir laimingai. O juk dažniausiai šalia jų auga vaikai, kuriems reikia tėvo ir motinos. Svarbu padėti tokiems vaikams, pabandyti suprasti jų mintis ir norus, pagelbėti iškilus problemoms mokykloje ir surasti geriausią sprendimą. Todėl, manau, kad mano tema yra labai aktuali, o ypač dabar, kai skyrybos visuomenėje tampa vis natūralesniu reiškiniu.
Vaikui tėvų skyrybos – vienas didžiausių stresinių išgyvenimų. Vaikams skaudu, kai tėveliai po skyrybų nebesugeba bendrauti, pykstasi, neatleidžia vienas kitam senų nuoskaudų, o tai gali labai pakenkti besivystančiai asmenybei ir gerokai pakoreguoti jo visą gyvenimą. Dažnai tėvai nesusimąsto, ką vaikas tuo metu jaučia, galvoja, kaip tai atsilieps tolimesniame jo gyvenime.
Skyrybų temos aktualumą parodo ir vis augantis skyrybų skaičius. Lietuvoje ryškėja labai neigiamos demografinės tendencijos: viena vertus, žymiai sumažėjo santuokų, kita vertus – santykinai padidėjo skyrybų procentas 2007 m. buvo užregistruota 23073 santuokų ir 11284 skyrybų, palyginus su 1950 m. santuokų buvo užregistruota 23246, o skyrybų 625. ES statistikos biuras "Eurostat", paskelbęs tyrimus apie šeimas, įvardijo Lietuvą kaip skyrybų rekordininkę.
Skyrybų problemą yra nagrinėję daug mokslininkų, internete, įvairiuose žurnaluose gausu straipsnių šia tema. Labiausiai paminėtini šie autoriai, domėjęsi skyrybų įtaka vaikams – T. Butvilas (2004), M. Dovydaitienė (2001), K. Miškinis(1993), J. Pikūnas, apie socializacijos ypatumus daug rašė – A. Juodaitytė (2002), J. Vaitkevičius (1995), ir daugelis kitų mokslininkų.
Savo darbu siekiu išsiaiškinti, ar skyrybos paveikia vaikus, jų socializacijos ypatumus pradinėje mokykloje.

Darbo tikslas:
• Patyrinėti vaikų, patyrusių tėvų skyrybas, socializacijos ypatumus pradinėje mokykloje.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti vaikų socializacijos ypatumus pagrindinėse institucijose – šeimoje ir mokykloje.
2. Apžvelgti vaikų patyrusių tėvų skyrybas socializacijos ypatumus jaunesniajame mokykliniame amžiuje.
3. Atlikti tyrimą mokykloje apie vaikų, patyrusių tėvų skyrybas, socializacijos ypatumus.
Darbo metodai:
• Mokslinės literatūros analizė.
• Anketa. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.91 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku patyrusiu tevu skyrybas socializacijos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą