Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Profesijos rinkimosi motyvai: moksleiviai

Profesijos rinkimosi motyvai: moksleiviai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Moksleivių savo profesijos rinkimosi pagrindiniai motyvai. Operacinė apibrėžtis. Įvadas. Tyrimo tikslas: Išskirti pagrindinius moksleivių savo profesijos rinkimosi motyvus. Mokslinės literatūros analizė. Profesijos svarba moksleivio integracijai. Sunkumai renkantis profesiją. Profesijos pasirinkimas kaip ugdymo objektas. Mokyklos įtaka renkantis profesiją. Mokinių rengimosi karjerai svarba. Darbo vietos nepastovumas. Darbo jėgos nepastovumas. Tyrimo organizavimo aprašymas. Tiriamųjų atranka. Tyrimo duomenų rinkimas ir apdorojimas. Tyrimo rezultatai jų analizė ir interpretacija. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Moksleivių profesijos rinkimosi motyvai- manau pakankamai aktuali tema. Šiandien visuotinai pripažįstama, kad motyvas - elgsenos ( veiklos, elgesio) priežastis (Jovaiša ,1981). Jis skatina veiksmus, siekiant tikslo .Manoma , kad stimulas sukelia tik reakcijas , bet ne elgseną . Kaip teigia V.Žemaitis : " motyvas – tai tokia vidinė daugiau mažiau įsisąmoninta paskata , kuri yra susijusiu siekiamu tikslu ir išreiškia to siekiamo tikslo vertingumą" (pagal Jovaiša ,1981). Profesijos rinkimasis ,tai nėra vienkartinis procesas jis vyksta apibrėžtu laiku tai nuo vaikystės iki paauglystės , kuomet jau yra priimamas sprendimas. Profesijos pasirinkimą lemia daugelis veiksnių , tačiau vieni svarbiausių yra trys : 1) profesijų pažinimas 2) savęs pažinimas 3) santykio tarp profesijos reikalavimų ir savo išgalių adekvatus vertinimas. (Beresnavičienė, 1990 , p.64) . Pasak B. Jatautaitės vyresnių klasių moksleiviai nesugeba apibūdinti savo temperamento , charakterio ,sugebėjimų , nes neturi pakankamai psichologinių žinių . (pagal Jovaiša , 1981 ) . Kalbant apie pasirinktos profesijos motyvus kodėl buvo pasirinkta tam tikra specialybė ,būtina pastebėti, kad profesijos rinkimosi procese tam tikrą vaidmenį atlieka žmogaus charakteris bei temperamentas .Yra profesijų ,kurias gali pasirinkti tik tam tikro temperamento žmogus. Į tai reikia atsižvelgti . Bet ,antrą vertus, daugelį profesijų gali rinktis žmonės įvairių temperamentų , nes nuo šių priklauso ne tik veiklos kokybė , kiek stilius . Taip pat didelį vaidmenį profesijos atlikimui atlieka ir sveikata ( L. Jovaiša , 1981). Nes ne kiekvienas individas yra pajėgus dirbti sunkų protinį ar fizinį darbą .
Taip pat dauguma moksleivių renkasi atitinkamą profesiją pagal tai , kad atitiko balai arba turėjo susiformavusią nuomonę apie profesijos perspektyvas ateityje (Gražulis 2005 , pagal Gerikaitė , 2005 ). Yra labai svarbu , kad moksleivis pasirinktų jam patinkančią profesiją , o ne pagal tai kad atitiko balai stojant į tam tikrą profesiją ,nes tuomet jam bus lengviau mokytis ir siekti karjeros toje srityje . Pasak Jovaišos (1997): psichologinis subrendimas rinktis profesiją – yra svarbiausia sąlyga savarankiškam ,sąmojingam ir tikslingam apsisprendimui". ( pagal Stanišauskienė , 2004) .

Tyrimo problema (probleminiai klausimai)

Profesijos rinkimosi procesas , prasideda vaikystėje ir šiuolaikinio darbo pasaulio sąlygomis dažnai tęsiasi visą gyvenimą ir priklauso nuo daugelio veiksnių ( Laužikas , 1937 ; 1999; Beresnevičienė ,1990, Kregždė , 1988 pagal Stanišauskienė ; 2004). Taigi , iškyla tokie probleminiai klausimai : Kas įtakoja mokinių apsisprendimą pasirenkant profesiją ir kokie yra su tuo susiję sunkumai?Kokie motyvai skatina moksleivius rinktis tam tikrą profesiją ? Tai pagrindiniai klausimai į kuriuos ieškoma atsakymo viso šio darbo metu.
Tyrimo tikslas: Išskirti pagrindinius moksleivių savo profesijos rinkimosi motyvus.

Tyrimo uždaviniai :
1.Nustatyti pagrindinius motyvus skatinančius rinktis tam tikrą profesiją .
2. Išsiaiškinti ar moksleiviai pasiruošę pasirinkti tam tikrą profesiją .
3. Patikrinti ar moksleiviai turi pakankamai žinių ir informacijos apie pasirenkamą profesiją ir jos perspektyvas ateityje .

Tyrimo hipotezė:
Specialybės populiarumas ir uždarbis yra pagrindiniai motyvai lemiantys profesijos pasirinkimą.

Tyrimo objektas: Profesijos rinkimosi motyvai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis164.52 KB
AutoriusRugile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLūšienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesijos rinkimosi motyvai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lūšienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą