Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Paauglių grupės, statusas klasėje ir jų tarpusavio santykiai

Paauglių grupės, statusas klasėje ir jų tarpusavio santykiai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendraamžių grupės ir jų atliekamos funkcijos. Veiksniai, neleidžiantys paaugliams pritapti prie bendraamžių grupių. Paauglių vaidmenys klasėje. Paauglių statusas klasėje ir jų tarpusavio santykiai. Mokinių statusą klasėje lemiantys veiksniai.

Ištrauka

Paauglystės laikotarpis skirstomas į ankstyvąją (12-14) ir vėlyvąją (16-18) paauglystę. Šis laikotarpis pasižymi fiziologine, psichine ir socialine raida. Ankstyvajame paauglystės etape ryškus kūno augimo pagreitėjimas, prilygstantis pirmiesiems gyvenimo metams, kognityvinių galimybių padidėjimas. Paauglys pradeda suvokti save kaip lytį, atsiranda priklausomumo, kitokio nei prieraišumas šeimai, poreikis, nepriklausomybės siekimas skatina įsijungti į bendraamžių grupes.
Ankstyvuoju etapu paaugliams būdinga turėti tos pačios lyties draugus, priklausyti bendraamžių grupei. Svarbu yra tiesiog būti kartu, nesvarbu, ką veikti. Tokiose grupėse paauglys intuityviai siekia savo idėjų ir svajonių realizacijos. Noras būti suaugusiu skatina suaugusiųjų elgesio pamėgdžiojimą. Vėlyvojoje paauglystėje ryškūs kognityvinio mąstymo pokyčiai. Pagal Pulkkinen‘ą, socialiniai lūkesčiai formuoja suaugusiojo elgesį – t.y. pasiekti emocinę ir ekonominę nepriklausomybę, įgyti įgūdžius, kurie reikalingi pasirinkti darbui, specialybei ar santuokai. Paauglių draugystės daug stabilesnės. Draugų grupelės jau neapsiriboja savo lytimi ir tik buvimu. Vis labiau išryškėja bendraminčių, su kuriais galima kažkuo užsiimti ar kažką nuveikti, svarba. Didėja susidomėjimas priešingos lyties atstovais. Tęsiantis brandos procesui, iškyla savivertės ir integracijos į visuomenę reikšmingumas (Vaičiulienė, 1998).
Mokydamiesi priimti riziką ir daryti svarbius pasirinkimus, jauni žmonės pradeda suvokti savo galią, kiek jie gali kontroliuoti savo gyvenimą ir ko gali tikėtis iš ateities. Tuomet rizikavimas tampa daugiau nei romantika - tai tampa gyvybiškai svarbiu įrankiu, kurį naudoja paaugliai, kad suformuotų savo gyvenimą.
Šiame etape nepaprastai svarbų vaidmenį vaidina tikrojo "aš" atradimas. O jei tiksliau – tapatumo paieška.
Įvairių šalių mokslininkų tyrimai rodo, kad tarpusavio santykiai, statusas, turi įtakos ne tik mokinio pažangumui bei intelektui, bet dažnai jo fiziniam ir psichiniam vystymuisi.(Barkauskaitė,1979)

Vienas svarbiausių paauglio socializacijos veiksnių yra bendraamžių grupė. Patekęs į asocialią grupę, veikiamas jos normų ir vertybių, paauglys savo poelgiais gali peržengti ne tik moralės, bet ir įstatymų normas. Taigi kuo ilgiau paauglys būna, bedrauja su asocialios grupės nariais, tuo ilgiau jis priima šios grupės vertybes, nuostatas ir normas.
Išskiriamos trys paauglių bendravimo grupės:

1) didelė bendruomenė – dažniausiai sutelkiama bendrų interesų, renginių;
2) nedidelė grupė – paauglio bendravimo nedidelis ratas socialinėms pažiūroms ir asmeniniams vertinimas plėtoti;
3) maža grupė – artimiausi draugai;

Bendraamžių grupė paaugliams yra vieta, kurioje jie stengiasi įgyvendinti du svarbiausius paauglystės tikslus: identiteto paieška, t.y. bandymas rasti atsakymą į klausimą "kas aš esu?" bei autonomijos siekimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.05 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. J. Kasiulis
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu grupes statusas klaseje ir ju tarpusavio santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 4 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. J. Kasiulis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą