Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Nuotolinis mokymas ir mokymasis

Nuotolinis mokymas ir mokymasis

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: apibūdinti nuotolinį mokymąsi dabartinėje situacijoje. Nuotolinis mokymasis ir dabartis. Nuotolinio mokymosi sąvoka. Nuotolinio mokymosi pasirinkimo motyvai. Nuotolinio mokymosi metodologija. Mokymosi technologijos. Mokymosi aplinka. Nuotolinio mokymo problemos. Mokytojų ir studentų problemos. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Šiandieninio žmogaus gyvenimo tempas skrieja nenumaldomu greičiu. Aplinkui daugybė informacijos, kurią reikia priimti, apdoroti ir išsaugoti. Naujai besikuriančios technologijos padeda mums tai padaryti. Informacija, žinios ir įgūdžiai šiuolaikinėje visuomenėje yra ypač vertingi, todėl motyvuoto ir socialiai aktyvaus žmogaus mokymąsis trunka visą gyvenimą. Dėl nuolatinio skubėjimo, kasdieninių darbų ar šeimos rūpesčių, dauguma žmonių, norinčių atnaujinti savo žinias, neturi galimybės atsitraukti nuo kasdienės rutinos ir lankyti įvairius kursus, seminarus ar mokymus, kurie trunka savaite, mėnesi ar dar ilgiau.
Nuotolinis mokymasis - puiki išeitis norintiems nuolat tobulėti ir semtis žinių. Greenberg (1998) šiuolaikinį distancinį mokymąsį apibrėžia kaip suplanuotą mokymo/ mokymosi patirtį, kuriai reikalinga daug technologijų, kad būtų pasiekiami per atstumą besimokantieji ir padidintų sąveiką tarp jų ir juos mokančių.
Nuotolinio mokymo metodai šiandieninėje visuomenėje vystosi ir diegiami ypač sparčiai. Lietuvoje rengiami įvairūs nuotolinio mokymo kursai, steigiami nuotolinio mokymosi centrai.
Mokymosi visą gyvenimą Memorandume rašoma: Europa eina link žiniomis grindžiamos visuomenės ir ūkio.Labiau nei bet kada naujausios informacijos ir žinių prieinamumas, motyvacija ir įgūdžiai protingai naudotis šiais resursais savo ir visos visuomenės vardu tampa veiksniu, didinančiu Europos kompetenciją, žmonių darbingumą ir pritaikomumą.
Šiandieniniai europiečiai gyvena sudėtingame socialiniame ir politiniame pasaulyje. Labiau nei bet kada jie nori planuoti savo gyvenimą. Jie privalo mokytis gyventi kultūrinės, etninės ir kalbinės įvairovės sąlygomis ( Mokymosi visą gyvenimą memorandumas, 2001).
Švietimo politikoje suaugusiųjų mokymas(is) suvokiams kaip pagrindinė žmogaus teisė. Švietima ssudaro prielaidas kiekvienam žmogui gyventi laisvai ir oriai. Lietuvos Respublikos švietimo koncepcija (1992), Lietuvos suaugusiųjų švietimo sisitemos koncepcija(1993), Neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstatymas(1993) įtvirtina teisines garantijas visą gyvenimą ugdyti savo asmenybes.

Tikslas: apibūdinti nuotolinį mokymąsi dabartinėje situacijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.97 KB
AutoriusImpaler
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. F. Ivanauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuotolinis mokymas ir mokymasis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. F. Ivanauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą