Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Akvarelės technika vaikų darželyje

Akvarelės technika vaikų darželyje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Piešinys – vartai į vaiko pasaulį. Ką apie piešimą turėtų žinoti auklėtoja? Piešimas ir tapymas. Pasirinkta piešimo technika. Akvarelės technika darželyje. Akvarelė. Akvarelės atsparumas vaškui. Piešimas antroje jaunesniojoje grupėje (3 – 4 m.). Temos parinkimas vaikų piešinėliams. Dailės darbelių pritaikymas praktikoje. "Mano nuotaika". "Gėlės draugui". "Rudens drugeliai". Išvados.

Ištrauka

Daugelis veiklų darželyje turi vienokią ar kitokią įtaką vaikui. Tačiau dailės veikla gyvybiškai svarbi vaiko vystymuisi. Ji ne tik padeda formuotis regėjimo, judesių, kalbos, mąstymo funkcijoms, bet ir skatina darnią jų sąveiką. Dailė padeda vaikui jungti į visumą, įprasminti vis naujus pasaulio vaizdus, padeda ne tik juos fiksuoti, bet ir savaip perdirbti. Saviraiška daile vaikui suteikia galimybę pranešti apie save tai, ko jis dar nesugeba išreikšti žodžiu. Mąstydamas, išgyvendamas, fantazuodamas vaikas kuria vaizdus, atgamina jį supantį pasaulį ir kartu raiškiai naudoja dailės medžiagas bei priemones. Dailė padeda atsiskleisti vaikų pomėgiams ir gabumams ("Vėrinėlis", 1993).
Dailė – tai viena prieinamiausių meno šakų ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tinkamai organizuota dailės veikla lavina vaiko kūrybinius gebėjimus, estetinį skonį, turtina emocijas, žadina meninę intuiciją (D.Narvydaitė, 1991).
Piešimo, tapymo metu vaikas turi galimybę išreikšti tai, kas jam svarbiausia. Jis vartoja įvairias raiškos priemones, kad apibendrintų ir "išsakytų" savo patyrimą. Taip lavėja kūrybingumas, pažinimas, gebėjimas stebėti ir analizuoti (A.Brazauskaitė, 2004).


Piešinys – vartai į vaiko pasaulį. Kūryba, kūrybiniai gebėjimai bei išgyvenimai išskiria žmogų iš kitų būtybių. Žmonijos kultūros istorija siekia priešistorinius laikus, o žmogaus kūrybingumo prigimtį galime stebėti nuo ankstyvųjų jo gyvenimo dienų.
Meno kūriniai – poezija, muzika, vizualinis menas – tai mąstančio, lyginančio, darančio išvadas žmogaus pokalbis su savimi ir aplinka. Kūrybos raiška galima apibendrinti mintis, stebėti ir analizuoti savo vidinį pasaulį (A. Brazauskaitė, 2004).
Tačiau kiekvienas suaugęs, save vadinantis brandžiu žmogumi, kūrė jau vaikystėje, bet dažniausiai yra visiškai pamiršęs ankstyvuosius žaidimus, piešinius, tuometinius suvokimus ir išgyvenimus.
Anot A. Brazauskaitės, psichologai vaiko piešinyje nuolat ieško galimybių įsiskverbti į savitą vaiko pasaulį, o pedagogai aptaria problemas, kaip vadovauti piešimo procesui ir ieško optimalių ugdymo kelių, kurie darytų įtaką visapusiškam vaiko vystymuisi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.65 KB
AutoriusReda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akvareles technika vaiku darzelyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą