Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Taikomoji drama mano specialybėje

Taikomoji drama mano specialybėje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Taikomosios dramos referatas. Įvadas. Darbo tikslas - išsiaiškinti, kuo siejasi taikomoji drama su edukologijos specialybe. Pedagogo artistiškumas. Naudingas dramos poveikis ugdytiniui. Išvados.

Ištrauka

"Sudomink ir kurk"- tokiu devizu turėtų prasidėti kiekvieno pedagogo vedama paskaita, pamoka, pratybos, nes tik glaudus mokslo ir meno ryšys padeda pedagogui atitrūkti nuo sausų teorinių dalykų ir mokymąsi paversti kūryba (Juočerienė, N. p. 25).
Šio darbo tikslas- išsiaiškinti, kuo siejasi taikomoji drama su edukologijos specialybe.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti, kuo mokytojo artistškumas padeda jo darbe;
2. Atskleisti dramos poveikio naudingumą ugdytiniui.


Anot O. Tijūnėlienės (2005), mokytojas be pedagoginių priemonių taip pat naudodamasis teatro priemonėmis - vizualiniu kontaktu, kalbos intonacijomis, ritmu, gestais, kitais kūno kalbos elementais, nuoširdžiai reikšdamas jausmus ir atkleisdamas vidines kūno būsenas, reikšdamas savąjį AŠ - gali patraukti mokinių dėmesį, juos nustebinti, sužavėti siūlomomis vertybėmis ir paskatinti juos veikti. Mokytojui tikslinga mokytis aktoriaus raiškos priemonių, nes aktoriaus ir mokytojo darbą vienija bendri bruožai: abiejų profesijų atstovai dirba su žmonėmis, turi bendrą tikslą pažadinti jų teigiamas emocijas, aktyvinti mintį, kreipti į kūrybišką veiklą, mokyti ir auklėti.
Pedagoginis darbas yra kūrybinio pobūdžio. Jame sintezuojasi daugelio mokslo ir veiklos sričių kūrybos elementai, o metodinis kūrybingumas sudaro sąlygas originaliau, tikslingiau organizuoti mokomąjį procesą.
Labiausiai su mokytojo kūrybiška veikla susiję pedagoginės technikos mokėjimai yra šie:
• Organizuoti save ugdymo veiklai;
• Stiprinti arba silpninti vidinį dirglumą;
• Įteigti, įkvėpti arba padėti susitvardyti mokiniams;
• Valdyti kalbos kultūrą, techniką, gestus, veido išraišką bei kalbos intonaciją. (Tijūnėlienė, O. 2005).
Taigi, pedagoginiame darbe siejamos teatro pedagogikos priemonės tam tikslui, jog būtų suprasti žmogaus elgesio raiškos ypatumai ir bendravimo savitumas. Artistiškumo neišmokstama. Jį reikia išsiugdyti ugdant fantaziją ir intuiciją, mokantis improvizacijos, kalbos raiškumo, saviraiškos įgūdžių ir atvirumo.
Pasak Tijūnėlienės, pedagoginis artistiškumas- tai santykis su supančiu pasauliu ir reagavimas į jo reiškinius, emocionalus- vaizdingas informacijos teikimas pamokoje siekiant tikslų. Tam, jog tai būtų įgyvendinta, gali padėti teatro pedagogika, kurios esminiai bruožai yra individualizavimas, kūrybiškas veiklos pobūdis, siekimas įsiskverbti į žmogaus prigimtį.
Tiek pedagogo, tiek aktoriaus veikla yra nukreipta į žmogų. Bendravimo su žmogumi kultūra reikalauja plastinių intonacijų, kalbos, mimikos mokėjimų, jo tempo ritmo, reaktyvumo, emocionalumo, jausmų saiko, todėl būtina įgyti tam tikrų žinių bei gebėjimų: sukurti su mokiniais sąveiką; mokėti su aktoriui būdingu išraiškingumu, subtiliai kurti; įvaldyti būdus, kaip daryti įtaką didesnei auditorijai; bendrauti su mokiniais, mokėti palaikyti su jais sąveiką (Tijūnėlienė, O. 2005).
Teatro pedagogika reikšminga tuo, jog padeda geriau suprasti pedagoginės sąveikos esmę. Ji tyrinėja ir kūrybiško bendravimo su kitu žmogumi problemą, vienas kitam poveikį, aiškina kūrybiškos savijautos genezę, atskleidžia žmogaus išraiškingumo ir jo tobulinimo kelius.
Tik patrauklus, įdomus mokymo procesas gali atkreipti mokinio dėmesį, skatinti susidomėjimą dėstomu dalyku, pažadinti gabumus vienai ar kitai veiklos sričiai. Todėl išraiškingai, emocingai sukeldamas mokinio nuostabą ar susižavėjimą teikiamomis ugdomosiomis gėrybėmis, mokytojas stiprina norą įgyti papildomos informacijos. Taigi, pedagogai artistiniais sugebėjimais remiasi teikdami mokomąją medžiagą, spręsdami ugdymo uždavinius. Keletas iš jų galėtų būti: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-04
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.13 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. S. Burneikaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Taikomoji drama mano specialybeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • asist. S. Burneikaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą