Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaiko pareigingumas globos namuose

Vaiko pareigingumas globos namuose

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti vaiko pareigingumo, kaip dorovinės nuostatos ugdymo ypatumus globos namuose. Pareigos ir pareigingumo samprata. Pareigos įsisąmoninimas. Pareiga ir priedermė. Vaiko ugdymo globos institucijose ypatumai. Pareigingumo ugdymas. Išvados.

Ištrauka

Šeima vaikui yra pirmoji ir pati svarbiausia socialinė sistema, kurios vienas iš uždavinių – sukurti saugią ir raidos poreikius atitinkančią aplinką. Šeimoje vaikas nuolat stebi ir perima šeimos gyvenimo būdą, jos narių dorovinę ir dvasinę kultūrą, elgesį, vertybines orientacijas. Šeimos atliktas darbas yra svarbiausia prielaida kitų auklėjimo grandžių veiklos sėkmei užtikrinti (Bajoriūnas, 1997). Deja, kiekvienais metais Lietuvoje daugybė vaikų būtent savo šeimoje patiria nepriežiūrą ar prievartą, kuri neretai būna tokia didelė, kad vaikui joje likti tampa nebesaugu ir šeimos funkcijas tenka perimti išorinėms institucijoms. Vaikų, dėl įvairių priežasčių netekusių tėvų globos, ugdymas globos įstaigose darosi vis aktualesnė ir skaudesnė pedagoginė, psichologinė bei socialinė mūsų visuomenės problema.
Vaikų ugdymas yra vientisas procesas, kurio metu perdudodama žmonijos sukaupta patirtis, žinios įgūdžiai, vertybės, siekiama, kad žmogus taptų fiziškai ir dvasiškai stipria, dora, pilietiška, aktyvia ir kūrybinga asmenybe. Todėl globos įstaigos turėtų atlikti labai svarbias vaiko ugdymui(si), asmenybės brendimui šeimos funkcijas, t. y. ugdyti savarankišką, atsakingą, sąmoningą, pareigingą asmenybę, pasiruošusią sėkmingai integruotis į atvirą visuomenę. Tėvų nebuvimas turėtų būti kompensuojamas nuoširdžiu dėmesiu ir profesionaliu visų vaiko ugdyme dalyvaujančių suaugusiųjų darbu. Ne mažiau svarbi suaugusiųjų pareiga – išugdyti vaikų dorovines nuostatas, kurių viena pagrindinių ir svarbiausių yra pareigingumas. Tikslingas pareigingumo ugdymas globos institucijose padeda ugdytiniams ne tik atsiskleisti kaip asmenybėms, bet ir formuoti socialinius įgūdžius bei vertybines orientacijas.
Pareigingumas yra prigimtinė duotybė, kurią reikia atitinkamai išugdyti, jeigu siekiama, kad asmuo atliktų būtiną pagal įstatymą, paprotį ar dorovę veiksmą.
Darbo tikslas: atskleisti vaiko pareigingumo, kaip dorovinės nuostatos ugdymo ypatumus globos namuose.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti pareigos ir pareigingumo sampratą.
2. Aptarti vaiko ugdymo globos institucijose ypatumus.
3. Aptarti pareigingumo ugdymo svarbą.

Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė.


Pareiga – viena svarbiausių etikos kategorijų. Pareiga išreiškia dorovinę žmogaus atsakomybę visuomenei, socialinei etninei bendrijai, klasei, kolektyvui, įgyvendinama veikiant viešajai nuomonei ir vidinėms dorovinėms paskatoms.
Dorovinė pareiga turi objektyviąją ir subjektyviąją puses: objektyviąją jos pusę sudaro doroviniai reikalavimai, kurie egzistuodami nepriklausomai nuo atskiro žmogaus troškimų, atspindi istorinę būtinybę, vienus ar kitus žmonių interesus. Subjektyvioji dorovinės pareigos pusė yra tai, kaip konkretus žmogus suvokia visuomenės reikalavimus, išreiškiančius tam tikrą būtinybę, atliekant atitinkamą visuomeninį vaidmenį. Svarbi sudėtinė šios pusės dalis yra taip pat vidinė parengtis ir dargi poreikis įgyvendinti minėtuosius reikalavimus. Tai reikšmingas asmenybės dorovinio išsivystymo, jos, kaip individualybės, pasireiškimo rodiklis, parodantis kokiu mastu ji suvokia savo uždavinius (Etika, 1979).
Aukščiausias pareigos lygis tada, kai ji kyla kaip vidinis poreikis, o ne dėl to, jog siekiama visuomenės pripažinimo, naudos sau ar pan. Būtent suvokta ir įsisąmoninta pareiga virsta žmogaus savybe – pareigingumu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.84 KB
AutoriusStudentė
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKavolius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko pareigingumas globos namuose [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kavolius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą