Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaikų teisių tarnybų veikla Lietuvoje (2)

Vaikų teisių tarnybų veikla Lietuvoje (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti, kokia yra pagrindinė vaikų teisių tarnybų veikla Lietuvoje ginant vaikų teises. Vaiko teisų ir teisėtų interesų garantavimo sistema. Vaiko teisių apsaugos juridinė bazė. Vaiko teisėmis besirūpinančios institucijos. Valstybės lygmens institucijos. Savivaldybių lygmens institucijos. Nevyriausybinės organizacijos. Išvados.

Ištrauka

Vaiko teisių apsauga yra visuotinė būtinybė, be kurios neįmanomas vaikų išlikimas ir raida. Vaikas būdamas bendruomenės narys, tuo pačiu yra silpniausias, mažiausiai apsaugotas visuomenės santykių dalyvis. Vaikas turi turėti tokias pat galimybes ir teises, kokias turi suaugę žmonės. Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, priimta Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje 1989 m. lapkričio 20 d., - vienas svarbiausių tarptautinių dokumentų - nuosekliai ir išsamiai reglamentuoja vaiko teises, kuriuo remiantis siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę. Lietuva 1992 m. sausio 8 d. prisijungdama prie Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos, o 1995 m. liepos 3 d. ją ratifikuodama, pripažino, jog vaiko, teisių ir teisėtų interesų gynimas priklauso Valstybei. Lietuvoje Konvencija yra pagrindinis teisinis aktas priimant svarbiausius politinius sprendimus vaiko teisių apsaugos klausimais. Prie Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos prisijungdama Lietuvos valstybė įsipareigojo nuo deklaracijų ir politinių pareiškimų pareiti prie vaikų padėties gerinimo strategijos.
Valstybei sprendžiant ekonomines, socialines ir politines reformas vienu iš svarbiausių prioritetų turi būti vaiko teisių apsauga ir realus vaiko saugumas. Nė vienas vaikas neturi būti priverstas gyventi skurde, patirti prievartą. Kiekvienas vaikas turi būti apsaugotas ir turėti galimybę naudotis teisėmis. Lietuvoje įstatyminis vaiko teisių apsaugos pagrindas egzistuoja, yra sukurta ir priimta programų, nukreiptų į vaiko teisių geresnį užtikrinimą, atkreipiamas dėmesys į įvairaus lygio institucijas, susiduriančiomis su praktinėmis vaiko teisų apsaugos problemomis.
Jungtinių tautų Vaiko teisių konvencijos ratifikavimas Lietuvoje sąlygojo funkcijų ir atsakomybės pasidalijimą tarp valstybės, vietos savivaldybės institucijų bei nevyriausybinio sektoriaus, o taip pat pareikalavo nubrėžti sąveikos ir atsakomybės ribas už vaiką tarp valstybės ir tėvų. Todėl rūpinimasis vaiko teisių apsauga turi būti visų valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų, taip pat visuomenės rūpestis ir prioritetas. Tad šiandien itin aktualu kalbėti apie vaikų teises ir institucijas, kurios kontroliuoja, kaip įgyvendinamos vaiko teisės, ar jos nėra pažeidžiamos. Visos institucijos veikia skirtingais pavadinimais, tačiau jų tikslas vienas – vaiko teisių gynimas.

Darbo tikslas: atskleisti, kokia yra pagrindinė vaikų teisių tarnybų veikla Lietuvoje ginant vaikų teises.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti vaiko teisių ir teisėtų interesų garantavimo sistemą.
2. Panagrinėti vaiko teisių apsaugos juridinę bazę.
3. Aptarti vaiko teisėmis besirūpinančių institucijų veiklą.
Darbo metodai: mokslinės literatūros ir interneto duomenų analizė.


Jungtinių Tautų Vaiko konvencija (1 straipsnis) vaiką apibūdina kaip asmenį iki 18 metu. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 2 straipsnyje teigiama: ‘’vaikas yra žmogus, neturintis 18 metų, išskyrus atvejus, kai įstatymai numato kitaip’’, o šio įstatymo 5 straipsnio 2 dalis suteikia šiai nuostatai prioritetą kitų įstatymų ir kitokių teisės aktų atžvilgiu. Iš to seka, kad bet kuriuo atveju prie Konvencijos prisijungusios valstybės turi garantuoti Konvencijoje įtvirtintas teises visiems asmenims iki aštuoniolikos metų. Kitaip tariant, kiekvienas žmogus, dar nesulaukęs 18 metų amžiaus, visose visuomenės ir valstybės gyvenimo sferose yra ir turi būti laikomas vaiku.
Kūdikių, darželinukų, mokyklinio amžiaus vaikų ir paauglių interesai yra skirtingi, tačiau valstybės vaikystės gerovės politika turėtų vienodai apimti rūpinimąsi tiek kūdikiais, tiek ikimokyklinio, tiek jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikais ir paaugliais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis31.39 KB
AutoriusStudentė
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLitvinas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku teisiu tarnybu veikla Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Litvinas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą