Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Kalendorinės šventės vaikų darželyje

Kalendorinės šventės vaikų darželyje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Šventės vaikų darželyje. Švenčių ir pramogų reikšmė, jų rūšys. Švenčių turinys, jų organizavimas. Uždaros šventės. Kūčių vakaras darželyje. Šventės metų laikams paminėti. V. Viešos šventės. Kaip pasiruošti kai kurioms šventėms. Šventinė savaitė – Vėlinės. Kalėdos. Vasario 16 - oji Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Motinos malda. Užgavėnės. Melų diena. Velykos. Motinos diena. Sekminės – piemenėlių šventė. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Vaikai susipažįsta su įvairiais (sieniniais, kišeniniais, staliniais ir kt.) kalendoriais. Patys daro išvadas, kodėl jie tokie įvairūs, kokios papildomos informacijos suteikia.
Kiekvienu metų laiku gamtos apdaras ir jos slėpiningi procesai, kvapų įvairovė, garsų gausa kviečia vaikus stebėti, tyrinėti, atrasti, grožėtis, džiaugtis. Išnaudokime kiekvieną progą pabūti gamtoje. Po žydruoju dangumi žalioje pievoje ar medžių unksmėje atsigauna širdis, randama kas nors naujo. Kartais panaudokime padidinamąjį stiklą, kad vaikai suprastų, jog ne viską galime pastebėti akimis. Pamėginkime atskleisti vaikams skirtumą tarp žiūrėjimo ir matymo.
Savo pokalbius praturtinkime tautosaka, taikliais, vaizdingais poetų žodžiais. Kvieskime kurti ir vaikus. Daug mįslių sugalvoja vaikai stebėdami augalus. Įsižiūrime į pienę. "Lapeliai kaip eglutė, žiedeliai lyg saulutė", - prabyla Monika. "Daug žalių sargų saugo geltonąją karalienę", - sako Darius.. "Tarp eglučių vienas žiburėlis šviečia", - porina Andrius.
Aptardami metų laikų ypatumus, nepraleiskime progų pabrėžti žmogaus ir gamtos ryšį, kokią įtaką turi mūsų jausmams kiekvienas metų laikas.


Darželyje ikimokyklinio amžiaus vaikai ne tik randa tinkamų priemonių atskirų funkcijų savybėms, bet čia kartu bręsta ir jų bendruomeniškumas. Jau nuo senų senovės sakoma, kad žmogus esąs socialinis gyvis. Ta tiesa tokia aiški, kad brendimo dėsningumas skaudžiai baudžia tuos vaikus, kuriems tenka augti šeimoje vieniems, neturint jokio kontakto su savo vienmečiais. Tokiomis sąlygomis dažnai atsiranda vadinamųjų sunkiai auklėjamųjų vaikų. Taigi darželis sudaro sąlygas vaiko dvasiai normaliai bręsti. Tačiau, antra vertus, vaikų darželis atlieka ir bendruomeniškojo auklėjimo funkcijas. Vaikai, kurie jau iš kūdikystės linkę į vienišumą, o labai dažnai ir į asocialumą, darželiuose susiduria su bendruomeniniu gyvenimu, pratinasi derintis prie kitų vaikų ir prie bendros darželio tvarkos reikalavimų. Bendri pergyvenimai sieja visus į bendrą šeimą. Bendruomeniškumą iškelia ir labai stiprina šventės. Juos duoda bendrų įspūdžių, šie sukelia bendrų emocijų ir efektų, todėl šitai palieka gilesnį įspūdį. Bendras įspūdis esmingai veikia viso kolektyvo gyvenimą.
Mokyklose ir vaikų darželiuose būna dvejopų švenčių. Vienos būna uždaros, skirtos tik darželio vaikams, kitos viešos, į jas kviečiami ir pašalaičiai, dažniausiai vaikų tėvai. Šventės pasiekia joms keliamą tikslą, kai esti tinkamai organizuotos ir atšvęstos.
Visų pirma reikia pasakyti, kad šventės, ypač viešosios, turi būti rūpestingai ir atsidėjus organizuojamos. Kad vaikai nenuobodžiautų ir būtų užimti, atskiros šventės programos dalys turi būti trumpos, žaidimai ir dainelės paprasti, žaidžiami paprasčiausi paslankieji žaidimai. Mergaitės gali pasipuošti vainikėliais, berniukai – kepuraitėmis. Tai sukuria šventės nuotaiką.
Apskritai apie švenčių programą sunku plačiau ką nors pasakyti. Viskas priklauso nuo šventės savitumo. Bet nė viena šventė, išskyrus gedulo dienas, negali apseiti be žaidimų, dainų; gali būti į programą įtrauktos ir rodomos sudramintos pasakos ir pasakėčios. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos kursinis darbas
KategorijaPedagogika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis47.13 KB
Autoriusniukynaite
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Irena Bučinskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalendorines sventes vaiku darzelyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. Irena Bučinskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą