Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Sporto pedagogas

Sporto pedagogas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Sporto pedagogo vaidmens teorinė analizė. Trenerio pareigos ir žinios. Trenerio veiklos indikacijos ir kontraindikacijos. Trenerio autoritetas. Išvados.

Ištrauka

Tarp įvairių pedagoginės veiklos rūšių trenerio profesija yra viena sunkiausių ir garbingiausių. Sunki todėl, kad parengti didelio meistriškumo sportininką ar komandą reikia daug žinių, pastangų, begalinio pasiaukojimo, o garbinga – kad sėkmės atveju treneris tampa žinomu ir visuomenėje labai gerbiamu žmogumi (Miškinis, 2002).
Sporto treneris – pagrindinis visuotinę sporto dvasią lemiantis žmogus. Treneriui svarbiausia išsaugoti kilnaus elgesio dvasią – tai didysis mūsų trenerių uždavinys. Treneriai yra stipriausi ir kilniausi sporto teisingumo sargybiniai (Karoblis, 2005).
Trenerio veikla visada turi būti paremta žiniomis, dorovės vertybėmis, patyrimu, ji reiškiasi gebėjimu be prievartos, intelektualiniu ir moraliniu pranašumu bei kompetencija orientuoti sportininkų mintis, elgesį apibrėžta kryptimi. Treneris visuomet veržiasi į kūrybą, į protu suvokiamą esmę ir perspektyvą. Trenerio profesija – tai garbingas, kilnus žygdarbis daugelį metų. Jeigu treneris protingas, intelektualus, teisingas, kuklus – garbė jį padarys geresnį, išmintingesnį. Trenerio garbė – tai pasitikėjimas, kuris atveria jam dideles galimybes. Trenerio gyvenimas – pareiga – tai svarbiausia jo pozicija ir atsakomybė už viską, ką daro ir kaip daro. Kūrybingam treneriui būdingas įkvėpimas, tai fantazijos būsena, kai treneris gali išreikšti save. Trenerio kūrybiškumui esminę reikšmę turi kūrybinis mąstymas, kuriame sintezuojasi jo fantazija, intuicija ir sveikas protas. Sveikas protas – tai būtina savybė ir svarbiausias sėkmės veiksnys (Karoblis, 2005).

Treneris – tai kvalifikuotas sporto pedagogas, kurios nors sporto šakos specialistas, turintis teisę rengti ir rengiantis sportininkus arba komandą varžyboms. Pagrindinis trenerio veiklos tikslas – siekti sportinių rezultatų ir stiprinti sportininko sveikatą, ugdyti visapusišką asmenybę (Miškinis, 2002).
Pagrindinės trenerio pareigos:
• turėti aukštąjį pedagoginį išsilavinimą arba nustatyta tvarka išduotą licenciją, suteikiančią teisę dirbti su sportininkais;
• tinkamai organizuoti ir vykdyti mokomąjį treniruotės vyksmą;
• laikytis darbo sutarties ir sutarties reikalavimų;
• garantuoti sportininkų saugumą per pratybas, laikytis darbo saugos instrukcijų ir taisyklių;
• reikalauti iš sportininkų tinkamo sporto inventoriaus saugojimo ir naudojimo;
• nepažeisti profesinės ir pedagoginės etikos reikalavimų;
• tobulinti savo profesinę kvalifikaciją.
Sportinio rengimo vyksmas, kurį valdo treneris, reikalauja įvairių sričių žinių, didelės profesinės kompetencijos, plataus universitetinio išsilavinimo. Treneriui būtina gerai išmanyti humanitarinius (filosofiją, istoriją), socialinius (ekonomiką, sociologiją, psichologiją, edukologiją, sporto treniruotės teoriją ir didaktiką, vadybą, komunikaciją), biomedicinos (fiziologiją, sporto mediciną, kineziterapiją, biologiją), tiksliuosius (matematiką, kibernetiką, informatiką), technikos (prietaisų technologiją, biomechaniką) ir kitus mokslus (Miškinis, 2002).
Trenerio vaidmuo sporto treniruotės vyksme yra didelis, galima sakyti, lemiamas. Be mąstančio trenerio nei geriausi metodai, nei tinkamos rekomendacijos neduos puikių rezultatų. Dabartiniame visuomenės raidos etape treneris turi ypač daug lavintis, skaityti, nes gyvenimo pulsas gerokai spartėja, daugėja informacijos. O su gyvenimu reikia spėti. Treneris turi ne tik vadovauti pratyboms, bet ir sudaryti sportininkų rengimo individualias perspektyvines programas, kiekvienos treniruotės planus, netgi keletą jų variantų, kad atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, galėtų dirbti kuo kūrybiškiau. Neužmirštinas ir sportininkų visapusiškas ugdymas. ,,Trenerio darbas – šventas, pats rimčiausias darbas pasaulyje", - teigia įžymus treneris J. Gadovičius, sukūręs garsiąją Lietuvos šuolininkų mokyklą (Miškinis, 2002). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-03
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.78 KB
AutoriusMarek
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDadelienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSporto ir sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sporto pedagogas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dadelienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą