Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Socialiniai gebėjimai

Socialiniai gebėjimai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti socialinių gebėjimų priklausomybę nuo socializacijos bei ugdymo. Socialinių gebėjimų samprata. Struktūrinio mokymo komponentai. Socialinių įgūdžių ugdymo pratybų planavimo nurodymai. Veiksniai įtakojantys socialiniu gebėjimų ugdymą. Tėvų vaidmuo formuojant vaikų socialinį elgesį. Vaiko socializacija. Nepriklausomybė vietoj gėdos. Abejonių ir gėdos jausmo vystymasis. Tėvų vaidmuo formuojant socialinį elgesį. Institucijų vaidmuo ugdant vaikų socialinius gebėjimus. Prigimties ir socialinės aplinkos įtaka asmenybės tapsmui. Žmonių tarpusavio santykių bendrijoje ypatumai. Mikrosociumas: jo funkcijos. Neformalusis ugdymas. Faktoriai, užtikrinantys socialinių gebėjimų ugdymo sėkmę. Socializacijos "agentai". Pozityvioji socializacija. Bibliografija. Išvados.

Ištrauka

Tyrimo aktualumas. Lietuva integruojasi į Europos ir pasaulio šalių bendriją. Tai valstybės, turinčios senas tradicijas bei patirtį gyvenimo demokratinėje visuomenėje. Tiek Lietuva, tiek kitos posovietinės valstybės, išgyvenančios pereinamąjį iš autokratinės į demokratinę visuomenę laikotarpį, iš planinės į rinkos ekonomiką, patiria dvigubą kaitą. Aplinkos bei veiklos pobūdžio kaita sąlygoja naujus reikalavimus žmogui. Žmogus turi sugebėti veikti ir gyventi kintančioje politinėje bei ekonominėje situacijoje, jis turi pats dalyvauti naujos demokratinės visuomenės kūrime. Tam, kad sudėtingoje socialinėje sistemoje asmuo galėtų sąmoningai ir valingai prisidėti prie demokratinės visuomenės kūrimo, kad galėtų ekonominėje sistemoje rasti ir susikurti savęs vertą nišą, jaunas žmogus turi mokėti kritiškai bei kūrybiškai mąstyti, gebėti atsakingai priimti sprendimus, būti tolerantiškas, komunikabilus, pasitikintis savimi bei savo jėgomis. Tik šias savybes bei gebėjimus turintis žmogus gali suprasti, koks yra pasaulis, kaip jame galima kuo geriau siekti asmeninių bei socialinių tikslų, kaip galima įtakoti politinę, socialinę bei ekonominę sistemą (Kjaergaard, 1996).
Dažniausiai mokslinėje literatūroje socialinius gebėjimus analizavę užsienio ir Lietuvos mokslininkai yra I. Leliūgienė, C. Flake – Hobson, B. E. Robinson, L. Jovaiša bei B. Bitinas

Darbo tikslas – išanalizuoti socialinių gebėjimų priklausomybę nuo socializacijos bei ugdymo.
Darbo uždaviniai:
• Atskleisti socialinių gebėjimų sampratą;
• Numatyti veiksnius, įtakojančius socialinių gebėjimų ugdymą;
• Susipažinti su socialinių gebėjimų ugdymo sėkmę lemiančiais faktoriais.
Tyrimo objektas: socialiniai gebėjimai.
Darbo metodas: mokslinės literatūros analizė.


Socialiniai gebėjimai – tai verbalinio ir neverbalinio elgesio seka, kuri yra susijusi su aplinkinių žmonių elgesiu.
Socialiniai gebėjimai įgyjami stebint, modeliuojant aplinkinių elgesį bei gaunant grįžtamąjį ryšį apie savo elgesio pasekmes. Labai svarbūs įvairūs žaidimai padeda vaikams išbandyti naujus elgesio būdus. Įgūdžiai susiję su aplinkos ypatybėmis, situacijos specifiškumu; taip pat su amžiumi, lytimi, būsena. Socialinė kompetencija vaikystėje susijusi su prisitaikymo galimybėmis vyresniame amžiuje.
Paprastai skiriami tokie reagavimo būdai:
Pasyvus.
Agresyvus.
Socialus (savęs įtvirtinimo) elgesys.
Pasyvus elgesys apibūdinamas kaip drovumas, bailumas, izoliacija, apatiškumas; jis gali būti susijęs su įvairiais psichosomatiniais sutrikimais, žemu savęs vertinimu, pernelyg dideliu savęs smerkimu ir pan.
Agresyvus elgesys – tai ne tik fizinė ir verbalinė agresija, bet ir priešiškumas, nebendradarbiavimas, demonstratyvus, įžūlus elgesys. Paprastai toks elgesys būna nemalonus kitiems. Tiek agresyvus, tiek pasyvus elgesys rodo nesugebėjimą tinkamai elgtis ir turi tam tikrų pasekmių tolesniame gyvenime.
Socialus elgesys gali būti apibūdinamas kaip atitinkantis galiojančias socialines normas, užtikrinantis savęs įtvirtinimo galimybių panaudojimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-21
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis27.94 KB
AutoriusAndrius3
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Valenskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialiniai gebejimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Valenskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą