Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Vaiko grūdinimo pagrindai

Vaiko grūdinimo pagrindai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: apžvelgti vaikų grūdinimosi būdus ir grūdinimosi taisykles. Grūdinimasis. Vaiko grūdinimosi būdai. Grūdinimas oru. Saulės vonios. Grūdinimas vandeniu. Pagrindinės grūdinimosi gamtoje taisyklės. Grūdinimas oru. Grūdinimasis vandeniu. Grūdininmasis saulės spinduliais. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje vis blogėjant vaikų sveikatai, grūdinimasis - natūrali organizmo stiprinimo priemonė - įgyja kaip niekad svarbią reikšmę.
Norint apsaugoti vaikus nuo ligų, jų organizmą taip pat reikia grūdinti. Vaikai labai jautrūs gryno oro trūkumui. Ilgai būdami blogai vėdinamoje patalpoje, jie pasidaro irzlūs ir vangūs, blogai miega, mažai valgo, skundžiasi galvos skausmais. Tokiems vaikams gali išsivystyti mažakraujystė. Mažų vaikų organizmo apsauginės reakcijos silpnai išsivysčiusios, todėl juos reikia grūdinti labai atsargiai ir lėtai. Kūdikį reikia pradėti grūdinti nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų. Būtina tai daryti sistemingai ir atsargiai, nes daugelis mažylio organų ir sistemų dar nesubrendę. Grūdinimo procedūros ypač reikalingos nusilpusiems, hipotrofija, rachitu, chroniškomis ligomis sergantiems vaikams. Tačiau tokius vaikus reikia grūdinti ypač atsargiai. Kraujo apytakos sutrikimų ir kvėpavimo organų ligų kamuojamiems vaikams labai reikalingas grynas oras, todėl rekomenduojama ir žiemą, ir vasarą juos migdyti lauke.

TIKSLAS: Apžvelgti vaikų grūdinimosi būdus ir grūdinimosi taisykles.

UŽDAVINIAI: 1. Supažindinti su grūdinimosi būdais.

2. Aptarti grūdinimosi taisykles.

Grūdinimasis, kaip organizmo stiprinimo priemonė, turi ilgą istoriją. Jis atsirado dar senovės Spartos laikais. Grūdinosi ne tik kariai, bet spartiečiai nuo pat gimimo grūdino ir vaikus (tiek berniukus, tiek mergaites). Nuo 7-erių metų berniukai buvo auklėjami rūsčiomis sąlygomis - bet kokiu oru vaikščiojo apsirengę lengvais rūbais, basomis, maudėsi šaltame vandenyje.
Klimato įtaka žmonių sveikatai.
Saulė, oras ir vanduo - geriausi mūsų draugai.
Žmogus per parą daug kartų pakeičia aplinką, todėl organizmas turi prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų ir palaikyti pastovią kūno temperatūrą. Jeigu žmogus nėra užsigrūdinęs ir susiduria su stipresniais poveikiais (šaltesnis oras ar vanduo) negu tie, prie kurių yra pripratęs, jis gali susirgti. Tinkamai parinktos ir sistemingai atliekamos grūdinimo procedūros tobulina organizmo gebėjimą koordinuoti šilumos gaminimą ir jos spinduliavimą pagal aplinkos sąlygas ir padeda išvengti tiek kūno peršalimo, tiek perkaitimo. Organizmo grūdinimas sustiprina atsparumą nepalankioms klimato sąlygoms (aukštai ir žemai oro temperatūrai, atmosferos slėgimo pokyčiams ir t.t.).
Tik sistemingai grūdinantis galima organizmą išmokyti prisitaikyti prie nepalankaus aplinkos poveikio ir vėl sustiprinti jo apsaugines jėgas. Grūdinamasi sistemingai veikiant vienokiam ar kitokiam faktoriui (šilumai, šalčiui), ilginant jo veikimo laiką ir didinant dozę. Grūdinimosi režimą nustato gydytojas, atsižvelgdamas į paciento amžių ir sveikatą. ,,Kas tinka vienam, tai gali netikti kitam''. Todėl norėdami pradėti grūdintis, turite pasitarti su specialistais.
Lietuvoje vis blogėjant vaikų sveikatai, grūdinimasis - natūrali organizmo stiprinimo priemonė - įgyja kaip niekad svarbią reikšmę. Vaikų grūdinimas. Aplinka, kurioje vaikas gyvena, žaidžia, sportuoja, išdykauja, nėra pastovi, ji visą laiką kinta. Pavyzdžiui, lauke būna šilčiau ar šalčiau, šviečia saulė ar debesuota, lyja lietus ar sninga. Kambario temperatūra namuose, vaikų darželyje ir mokykloje taip pat nevienoda. Ji skiriasi kiekvienu metų laiku, priklauso nuo šildymo, patalpų sandarumo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-15
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.13 KB
AutoriusEna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJanusevičienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko grudinimo pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Janusevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą