Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Gabrielės Petkevičaitės-Bitės pedagoginė veikla

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės pedagoginė veikla

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Pedagoginė veikla. Panevėžio gimnazijoje. Vėl kaime. Paskutiniai darbai. Žmonių atsiminimai apie pedagogę Gabrielę Petkevičaitę–Bitę. Išvados.

Ištrauka

G.Petkevičaitės – Bitės (1861 – 1943), žymios rašytojos, publicistės ir visuomenės veikėjos, pedagogunė veikla apima 19a. pabaigą ir 20a. pirmuosius tris dešimtmečius. Tai permainingas laikotarpis, atnešęs lietuvių liaudžiai daug audringų įvykių, kurie labai paveikė tiek Lietuvos mokyklos ir pedagogines minties raidą, tiek atskirus pedagogus.
Įkvėpta švietėjiškų ir nacionalinio sąjūdžio idėjų, Bitė išvystė plačią visuomeninę kultūrinę veiklą. 19 a. pabaigoje – 20a.pradžioje didelė dalis Lietuvos inteligentijos ėjo liberaline, kita klerikaline, dar kita demokratine kryptimi. Bitė buvo liberaliosios buržuazijos ideologijos reiškėja,bet daugeliuatveju ji gynėdemokratiškesnes pažiūras. Savo veikloje vadovaudamasi pozityvizmoprogramos iškeltu altruizmu ir filantropija, Bitė į tą programą žiūrėjo plačiau, tarsi polemizuodama su savimi ( Laužikas J. Mokinių valios ugdymo bruožai. V., 1965.,210).
Pirmasis Bitės biografas J.Tumas – Vaižgantas 1926 m ., pristatydamas ją visuomenei, rašė: " Tikroji G.Petkevičaitės profesija – mokytojavimas".( Švietimo ministerijos bendrojo lavinimo mokyklos reformos projektas 1920.,8). Tačiau visą dėmesį sutelkęs į beletristiką ir visuomenę veiklą, jis davė Bitės, kaip rašytojos ir visuomenininkės, vertinimo kryptį. Praėjus dešimtmečiui, V. Mykolaitis – Putinas teigė, kad G Petkevičaitės " kaip auklėtojos ir žmonių užtarėjos darbai kultūriniame Lietuvos gyvenime turi didesnės reikšmės, negu literatūriniai jos kūriniai" .Ir kiti ikitarybiniais metais apie Bitę rašę autoriai tik konstatavo jos nuopelnus švietimui. Tačiau specialiai Bitės pedagoginės veiklos niekas netyrinėjo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.76 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasUrbonavičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gabrieles Petkevicaites Bites pedagogine veikla [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Urbonavičienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą