Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Priešmokyklinio amžiaus vaikų sveikatos saugojimo kompetencijos plėtotė

Priešmokyklinio amžiaus vaikų sveikatos saugojimo kompetencijos plėtotė

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Priešmokyklinio ugdymo technologijų referatas. Įvadas. Sveikatos saugojimo kompetencija – kas tai? Priešmokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai. Sveikatos saugojimo ir judėjimo kompetencijos ugdymas(is). Judėjimo skatinimo būdai. Aplinkos priemonių skatinamas judėjimas. Kūrybinė improvizacija judesiu. Klausimų sprendimas kūrybiniu judesiu. Eksperimentavimas judesiu ir judėjimu, tyrinėjant ir tobulinant savo kūno fizines galimybes. Išbandyti įvairius judesius kojomis, rankomis, visu kūnu vietoje. Tradiciniai žaidimai ir žaidimai su taisyklėmis (ypač judrieji). Supratimo apie sveikatą ugdymo būdai. Įdomesnės ugdymo formos. Išvados. PowerPoint pristatymas (15 skaidrių).

Ištrauka

Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė. Ji – viena iš svarbiausių vertybių. Sveikas vaikas yra laimingas, veiklus, kūrybingas. Jo sveikatą apibūdina ne tik fizinės sveikatos rodikliai, bet ir socialiniai bei emociniai veiksniai, paties vaiko požiūris į sveikatą.
,,Sveikatos ugdymas ypač prasmingas vaikystėje, kai formuojasi vaiko pasaulėjauta ir elgsena. Visi vaikai nori būti stiprūs, vikrūs, ištvermingi, nori būti sveiki. Puoselėdami jų norus pedagogai rūpinasi vaikų fiziniu aktyvumu, grūdinimu, padeda išsiugdyti higienos kultūros įgūdžius ir įpročius, suteikia žinių, kaip išsaugoti sveikatą, rūpinasi tinkamu poilsiu, gera vaikų savijauta darželyje‘‘ (Saviščevienė, Vaitkevičius (sud.), 2000, p.38).
Gera sveikata savaime neatsiranda. Tam reikia valios, tėvų ir pedagogų rūpesčio bei kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus darbo.
Priešmokyklinuko gyvensena formuojasi bendraujant su tėvais, artimais žmonėmis, draugais. Jai turi įtakos ir ugdymo institucija – kaip socialinė aplinka, informacijos šaltinis. Sveikos gyvensenos pasirinkimas ir jai sąlygų sukūrimas – vienas iš priešmokyklinio ugdymo uždavinių. Vaiko asmens higiena ir sauga, sveika mityba, gera psichologine atmosfera rūpinasi ne tik pedagogai, bet ir vaikų tėvai bei visa ugdymo institucijos bendruomenė. Sveikos gyvensenos skatinimas padeda išsaugoti bei stiprinti sveikatą.
,,Priešmokyklinio ugdymo forma – priešmokyklinė grupė. Ji gali būti dviejų modelių:
 Kaip institucinio ikimokyklinio ugdymo tąsa – tiems vaikams, kurie iki 5metų lankė darželį;
 Kaip ugdymo šeimoje tąsa – darželio nelankiusiems vaikams‘‘ (Neifachas, 2004, p.57).
Priešmokyklinio ugdymo turinį reglamentuoja,, Bendroji priešmokyklinio ugdymo ir ugdymosi programa (2002)'‘ kurioje sąlyginai išskiriamos penkios kompetencijų grupės, kurių pagrindas – jau susidarytų vertybinių nuostatų , įgytų gebėjimų ir įgūdžių bei patirties visuma:
• socialinė kompetencija
• sveikatos saugojimo kompetencija
• pažinimo kompetencija
• komunikavimo kompetencija
• meninė kompetencija
Šio darbo tikslas – apžvelgti priešmokyklinio amžiaus vaikų sveiktatos saugojimo kompetencijos plėtotę.
Darbo uždaviniai – susipažinti su sveikatos saugojimo kompetencijos reikšme ir uždaviniais, apžvelgti priešmokyklinio amžiaus vaikų fizines ypatybes, panagrinėti sveikatos saugojimo ir judėjimo kompetencijos ugdymo būdus ir formas.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis339.58 KB
AutoriusLijana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSada Petružienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
Microsoft Word Priesmokyklinio amziaus vaiku sveikatos saugojimo kompetencijos pletote [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Sada Petružienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą