Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokymo ir mokymosi vaikų darželyje specifika

Mokymo ir mokymosi vaikų darželyje specifika

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Ikimokyklinio ugdymo samprata ir tikslai. Sėkmingo ugdymo pagrindai. Ugdytojų santykis su vaiku. Tėvų ir pedagogų bendradarbiavimas. Pasaulio pažinimo būdai (gimtoji kalba, pažinimas stebint, tyrinėjant, išgyvenant, vertinant, žaidimas ir darbo pradmenys, menas).

Ištrauka

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose turi dominuoti individualumo principas, kuris pabrėžia vaikų skirtingumus ir verčia pažvelgti į vaikus tokius, kokie jie yra, o ne kokius norime matyti mes. Pakitusi ugdymo samprata orientuoja atsižvelgti į tai, kad vaikai skiriasi fizinės ir psichinės brandos tempu, pasaulio pažinimo stiliumi ir būdais, charakteriu, temperamentu, todėl negalima iš visų reikalauti tiek pat ir turime sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui darželyje lavėti tiek, kiek jis sugeba ir turi išgalių.
Pedagogams turi rūpėti tikslų įgyvendinimas, tvirtesnių ryšių su tėvais ieškojimas. Auklėtoja turi kuo geriau pažinti tą aplinką, iš kurios vaikas ateina į darželį.
Gyvenant sparčiai kintančiame šiuolaikiniame pasaulyje, svarbu išugdyti vaikų troškimą mokytis visą gyvenimą.
Aukletojos bendrauja su vaikais, jiems dirbant ir žaidžiant rūpinasi ir padeda, taip pat kuria gerą nuotaiką ir atmosferą. Jos ugdo tas vaikų savybes, kurias įkūnija pačios: gebėjimą įsijausti į kito būseną, rūpestingumą, entuziazmą ir intelektualinį smalsumą. Be to, auklėtojos turi mokėti juokauti ir linksmintis. Mažų vaikų nereikia versti gilintis į jiems neįdomią temą ar veiklą.
Pedagogika pripažįsta, kad šeima yra pirmasis vaiko mokytojas. Kol pradeda lankyti darželį, šeimoje jis išmoksta daug dalykų. Negalima neįvertinti šeimos įtakos ankstyvoje vaikystėje. Tai, kas vyksta šeimoje, labai veikia vaikus. Šeimoje vaikais nuolatos rūpinamasi, mokomi, daromi su jais susiję sprendimai. Dalyvavimas darželio veikloje naudingas ir vaikui ir šeimai.
Meno ugdymo tikslas yra dvipusis: ugdyti asmenybę ir individo gebėjimus bei kartu ugdyti sugebėjią bendrauti. Bendravimas-vienas iš svarbiausių veiksnių vaiko brendime. Tai besiformuojantis sugebėjimas gyventi ir veikti visuomenėje. Tokiam sugebėjimui išugdyti pirmiausia vaikus turime išmokinti prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
Vaiko pasitikėjimas aplinkiniu pasauliu ir kitais žmonėmis priklauso nuo rūpinimosi vaiku kokybės. Vaikas, kurio poreikiai yra tenkinami, su kuriuo bendraujama, įgyja saugumo jausmą ir suvokia, kad pasaulyje jis yra saugus ir reikalingas.
Referato tikslas-apibrėžti ko siekiama darželyje, kokie ugdymo pagrindai ir kokie pasaulio pažinimo būdai.


Vaikystė vertintina kaip nepakartojama žmogaus gyvenimo vertybė, todėl siekiama: sudaryti palankiausias sąlygas vaikui atsiskleisti ir tobulėti, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko kultūrinę ir socialinę patirtį, individualias galimybes, padėti jam integruotis į visuomenę; kurti stimuliuojančią aplinką ir bendravimą.
Vaikystės samprata akcentuoja stimuliuojančios, integruojančios aplinkos poveikį, tačiau vaiko aplinka ir tikslingas, kryptingas suaugusiųjų dalyvavimas vaiko gyvenime, suaugusiųjų poveikis nukreiptas į vaiko prigimtinių poreikų tenkinimą. Reikia kurti tokias ugdymo prielaidas, kad tarp vaiko ir aplinkos atsirastų harmoningas ryšys. Šį ryšį skatina vaiko poreikis bendrauti ir bendradarbiauti su kitais.
Ugdymo tikslai:
1. Saugoti ir stiprinti vaiko psichinę ir fizinę svaikatą, gebėjimus, tenkinti fizinius, socialinius, emocinius ir intelektualinius jo poreikius.
2. Siekti, kad vaikas jaustųsi saugus ir laisvas.
3. Padėti vaikui pajusti savo galimybes ir vertę.
4. Padėti formuotis bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiams.
5. Sudaryti sąlygas perimti tautos kultūros pagrindus: kalbą, dorines, estetines nuostatas, vertybes, papročius, tradicijas ir kt. Plėsti vaiko supratimą apie kitų kraštų žmones, gamtą, kultūrą.
6. Pastebėti ir stengtis išlyginti psichinius, fizinius, kultūrinius vaiko vystymosi nukrypimus, trūkumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis18.65 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Žarienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokymo ir mokymosi vaiku darzelyje specifika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Žarienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą