Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Pasipriešinimo neigiamam bendraamžių spaudimui įpročio ugdymas

Pasipriešinimo neigiamam bendraamžių spaudimui įpročio ugdymas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Įpročio ugdymo svarba. Įpročio ugdymas nuo vaikystės. Mikro ir makro aplinkos. Iškylančios problemos skirtingose amžiaus grupėse neišvysčius. Šio įpročio. Ugdant įprotį. Išvados.

Ištrauka

"Labai svarbu,kad pedagogai suprastų įpročio svarbą: ir šiuo aspektu psichologija mums labai padeda.Tiesa,mes kalbame apie gerus įpročius,-tačiau kai žmonės vartoja žodį "įprotis",daugiausia jie turi omeny blogą įprotį.Jie kalba apie rūkymo įprotį ir prakaitavimo įprotį,apie įpratimą gerti,o ne susilaikymo įprotį arba santūrumo ar drąsos įprotį..Tačiau faktinė tiesa yra ta,kad mūsų dorybės yra tokie patys įpročiai kaip ir mūsų ydos."
Visas mūsų gyvenimas –tiek,kiek jis turi apibrėžtą formą,jis yra vien daugybė įpročių:paktinių,emocinių ir intelektualinių,sistemingai organizuotų mūsų laimei ar nelaimei ir neįveikiamai kreipiančių mus link mūsų likimo,kad ir koks jis būtų.
Norėdami būti sveiki ir gyventi pilnavertį gyvenimą,nuo mažens turime lavinti savyje labai daug gerųjų įpročių.Šiame darbe bus kalbama apie Pasipriešinimo neigiamam bendraamžių spaudimui įpročio ugdymą.

Įprotis-įgūdis,tapęs poreikiu.Įgūdžiui susiformuoti reikia tikslo,motyvo,veiksmų kartojimo.Susiformavęs įgūdis-tikslingų veiksmų motyvas.Čia motyvas-poreikis atlikti tam tikrus veiksmus.Ilgainiui jis tampa charakterio bruožui.Skiriami naudingi ir žalingi įpročiai.Naudingi (higieniniai,estetiško elgesio,etiketo,darbo,mokymosi,punktualumo ir kt.) padeda susiformuoti socialiai brandžiai asmenybei.Žalingi įpročiai (nesivaldymas,nemandagumas,higienos taisyklių nepaisymas) neigiamai veikia asmenybės elgesį.

Neigiama bendraamžių įtaka arba spaudimas yra labai svarbi problema šiandieniniame socialiniame gyvenime.Neigiamas bendraamžių spaudimas vaiką paverčia jo draugų įkaitu,kuriuo jie gali manipiliuoti,šitaip pažeidžiant jo psichiką,ar net paliečiant jo ateitį.
Koks yra neigiamas bendraamžių spaudimas?Manau,nuo šio klausimo reiktų pradėti kalbą apie Pasipriešinimo įpročio ugdymą.Taigi,ne visi vaikai yra geri(banalus žodis,tačiau čia jis labiausiai tinka),todėl šie vaikai,galbūt kartais ir patys to nenorėdami,daro įtaką savo draugams,pažįstamiems…Pavyzdžiui pastumėja rūkyti: "Nenori pabandyti?-sako savo dar nerūkančiam draugui,jam atsisakius jis: na gi,čia nieko bloga,pabandyk,tau patiks!-viskas atrodo nekaltai,tačiau tai daro įtaką kitam asmeniui,vaikui.Rūkymas-pradžių pradžia.Čia tik lašas jūroje,kokią įtaką turi draugai.Alkoholis,atsikalbinėjimas prieš tėvus,bėgimas iš namų,norėjimas pasirodyti suaugusiu-taip pat dažniausiai draugų įtaka,taip pat nelankymas mokyklos,nenoras mokytis.
Bendraamžių įtaka beribė:
Paauglystės laikotarpiu ypač išryškėja jaunuolių tarpusavio bendravimas tam tikrose grupėse.Kiekvienam vaikui labai svarbus bendravimas su vienmečiais,o šie santykiai yra be galo sudėtingi ir įvairūs.Psichologai teigia,kad bendravimas su draugais vaikui pasidaro didelė vertybė,dažnai tokia didelė,kad nustumia į antrą vietą mokymąsi,labai susilpnina bendravimą su artimaisiais.Vaikas brangina draugų nuomonę.Jeigu ryšiai nutrūksta arba draugai pasmerkia vaiką-jam tai didžiulė tragedija.

Pastaruoju metu,smunkant daugumos šeimų pragyvenimo lygiui,vis daugiau vaikų laisvalaikį praleidžia gatvėje.Čia vaikas susiduria su labai dideliais pasikeitimais žmogiškojo bendravimo atžvilgiu.Susiburti į kompaniją,išgerti vieną kitą butelį alaus,o paskui be tikslo slampinėti gatvėmis.Jausdamiesi svetimi mokyklos kolektyve,jie randa bendrą kalbą "savo" kompanijoje.Jie gali nepadoriai įžeisti merginą,nuskriausti jaunesnius ir silpnesnius už save.Jie netenka gėdos jausmo,ir jų iškreiptas supratimas tokių sąvokų,kaip bičiulystė,draugystė,narsumas...Taigi,geri vaikai tampa,blogais vaikais,kurių ateitis dažniausiai piešiama niūrom spalvom.Tokie vaikai neratai vadinami-rizikos grupės vaikais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-04
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis49.89 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasipriesinimo neigiamam bendraamziu spaudimui iprocio ugdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą