Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokymasis bendradarbiauti. Mokytojo vaidmuo organizuojant pamokas

Mokymasis bendradarbiauti. Mokytojo vaidmuo organizuojant pamokas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Mokymasis bendradarbiaujant idėjų raida. Svarbiausi mokymosi bendradarbiaujant elementai. Bendradarbiaujančių ir tradicinių grpių skirtumai. Mokymai bendradarbiaujant: privalumai, trūkumai. Kai kurie mokymo trūkumai. Mokytojų įgūdžiai ir tikslai. Mokytojo pareigos organizuojant pamokas. Išvados.

Ištrauka

Amerikiečių visuomenė kūrėsi bendradarbiavimo pagrindu. Pirmieji anglų kolonistai nebūtų išgyvenę, jei nebūtų savo sugebėjimus ir išradingumą panaudoję visų labui. Jie atliko daugybę žygdarbių kartu mąstydami, pagristai naudodami savo talentus kad išgyventų.
Bendradarbiavimas tai visų mūsų pastangos bendram tikslui pasiekti. Bendradarbiaudami galime atlikti darbą geriau ir greičiau negu kiekvienas atskirai. Bendrai dirbdami kartu patiriamia kartu buvimo džiaugsmą.


,,Pastebėta, kad, siekdami geriau mokyti, mokytojai turi tuo pat metu (bet nebūtinai tiek pat) skirti dėmesio visiems keturiems aspektams – turiniui, klasės valdymui, mokymo įgūdžiams ir strategijoms. Tiek mokiniams, tiek mokytojams svarbu gebėti valdyti klasę, nuolat mokytis patikrintų mokymo strategijų ir įgūdžių bei susitelkti į užbrėštus ugdymo tikslus ir turinį."

Michael Fullan, Barrie Bennett,
Carol Rolheises-Bennett (1990)

,,Jai visą mokymo psichologiją turėčiau suformuluoti tik kaip vieną principą, sakyčiau, kad mokymuisi didžiausią įtaką daro vienintelis dalykas – tai, ką mokinys jau žino. Reikia tik išsiaiškinti, ką jis žino, ir atitinkamai mokyti".

Davidas Ausubelis (1968)


Mokymasis bendradarbiaujant idėja tokia pat sena, kaip ir pati žmonija. Kiekvienas žmogus ugdėsi tokius įgūdžius ir bandė juos pritaikyti jau pradiniu žmonijos egzistencijos laikotarpiu.
Nustatyta kad mokymasis bendradarbiaujant turi įtakos siekiant geresnių rezultatų. Tyrimai parodė, kad atsiranda teigiama nuostata į mokymasi ir rezultatai grupėse tampa geresni negu mokantis tradiciniu būdu.
Mokymasis bendradarbiaunant pastaruoju būdu metu akcentuotinas netgi tokioje, atrodytų, individualaus darbo reikalaujančioje srityje kaip kompiuterinis mokymasis.Tyrimais įrodyta, kad įsitraukus į tokio pobudžio veiklą padidėja mokymosi motivacija, atsiranda noras veikti, veiksmai orentuojami į konkretų tikslą.
Viena svarbiausių švietimo tikslų – asmenį ugdyti gebantį bendrauti ir bendradarbiauti, kritiškai mąstyti, spręsti problemas, savarankiškai mokytis. Kuo anksčiau bendradarbiavimo gebėjimai bus diegiami, tuo sklandžiau vyks asmenybės socializacijos procesas.
Mokymosi bendradarbiaujant idėja Europos šalių ir mokyklose įsitvirtino apie 1975 m., įkūrus Bendradarbiavimo švietime tyrimų asociaciją. Šiuo metu įvairiose šalyse šis mokymosi modelis paplitęs gana plačiai. Pastebėta, kad žmonės, kurie mokosi bendradarbiaudami, mėgsta vienas kitą ir rodo savo palankumą (R. E. Slavin, 1990).
A. Bandura manymu, ypač išraiškingai atskleidžia mokymosi bendradarbiaujant teorijos praktines ypatybes, - pirmiausiai todėl, kad mokiniai, būdami grupėse, neišvengiamai stebi vienas kito elgesį, darbo būdus ir sąmoningai ir nesąmoningai tam tikrus elementus pritaiko savo mokymosi stiliui. Kito asmens patirties stebėjimas daro įtaką ir stebinčiojo elgesiui. Tokia įtaka, atsirandanti dėl ypač glaudžios sąveikos tarp bendradarbiaujančios grupės narių, tampa nepaprastai svarbi visame mokymo ir mokymosi procese. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis15.98 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLektorė A. Varneckienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokymasis bendradarbiauti. Mokytojo vaidmuo organizuojant pamokas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lektorė A. Varneckienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą