Išplėstinė paieška
 
 
 

Saviugda

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Saviugda. Saviugdos rūšys ir kitimas. Saviugdos metodai. Išvados.

Ištrauka

Šiuo referatu siekiau parodyti, kas tai yra savugda, kuo ji yra svarbi mūsų gyvenimuose ir kiek daug nuo jos priklauso. Manau, nedaugelis yra pasirįžę ją išugdyti, tad šiame referate pateikiu informaciją, kaip tai padaryti. Saviuda tap pat priklauso nuo savikontrolės, tad stengiausi atskleisti, kaip suderinti šiuos du požymius. Rašydama referatą, naudojausi šiuo metu populiariausia informacijos paieškos priemone – internetu. Rėmiausi V. Spurgos knygomis "Saviugdos metodai" .


Saviugda – teigiamų savo bruožų ugdymas. Saviugdą galima apibrėžti kaip savęs tobulinimą visuomeniniame auklėjimo procese. Saviugda gali būti trumpalaikė ir ilgalaikė, daugiau ar mažiau sąmoninga, tikslinga bei organizuota
Saviugdos būtinumą sukelia savęs įtvirtinimo aplinkoje, savisaugos poreikis. Tikroji saviugda galima tik nuo paauglystės metų. Tai galima paaiškinti tuo, kad visavertė saviugda įmanoma tada, kai individas gerai pažįsta save.
Savęs pažinimas vyksta tiriant savo kūną; domintis psichiniu gyvenimu pačioje veikloje (simultaninė introspekcija); atlikus veiklą, po įvairių įvykių (sukcesyvinė introspekcija); prisiminus praeitį (retrospekcija). Savianalize nesibaigia savęs pažinimas: pastebėtos savybės vertinamos. Vertinimas vyksta lyginant:savo mintis ir elgesį su reikalavimais, įvairiais etalonais bei pavyzdžiais, su žinomomis dorovinėmis ir kitokiomis normomis, su kitų žmonių požiūriu į asmenį.
Gilesnis savęs pažinimas-svarbi saviugdos dalis. Jis vyksta tada, kai ieškoma neigiamų bruožų kilmės, priežasčių; siekiama susikurti išsamų ir teisingą savivaizdį.
Savimonė siejama su kritišku požiūrių, minčių, jausmų, elgesio vertinimu. Savikritikai reikalingi kriterijai yra objektyvios mokslinės, etinės, estetinės vertybės, kurias suvokia ir supranta atskiro individo sąmonė. Sąmonės formavimas – pagrindinis ugdymo uždavinys.
Saviauklos sąlyga – kultūrinis lygis. Sąmonės formavimo trūkumai (klaidingi požiūriai, įsitikinimai, įkyrios emocinės būsenos, silpna valia ir t.t.) – dažniausios blogo elgesio priežastys.
Savo aš pažinimo ir vertinimo įrankis – savimonė. Savimonę formuoja veikla; santykiai su aplinka, socialinė rolė. Asmenybė gali turėti vieną savimonę, vieningą savęs pažinimo, vertinimo ir vykdimo sistemą. Tai sąlygoja šie veiksniai: harmoningos asmenybės ugdymas; įvairiapusė saviugda. Harmoninga asmenybė visose socialinėse rolėse ir visose situacijose mąsto ir elgiasi vadovaudamasi tais pačiais vertybiniais kriterijais. Saviauklos tikslas – harmoninga, adekvati asmenybė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis42.26 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus statybininkų rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saviugda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus statybininkų rengimo centras
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą