Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Gyvenimo įgūdžių ugdymo svarba vaiko gyvenime

Gyvenimo įgūdžių ugdymo svarba vaiko gyvenime

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Gyvenimo įgūdžių ugdymo svarba vaiko gyvenime. Gebėjimo išreikšti savo nuomonę įpročių ugdymas. Pamokėlių pavyzdžiai. Pirmokams. Penktokams. Vienuoliktokams. Išvados.

Ištrauka

Socialiniai įgūdžiai – tai tarsi tam tikra apsauga nuo daugelio problemų atsiradimo vaiko gyvenime. Socialiniai įgūdžiai arba kitaip gebėjimai gyvenime kartais labai padeda sprendžiant įvairias problemas ar patekus į įvairias situacijas, tam, kad nepasimestum ir žinotum kaip elgtis konkrečiu atveju konkrečioje situacijoje, todėl juos reikia ne tik ugdyti bet ir lavinti, tam, kad jie nebūtų paslėpti viduje.
Lavinant vaikų socialinius įgūdžius labai svarbus vaidmuo tenka tėvams, auklėtojams bei mokytojams, nes būtent šie žmonės yra pati artimiausia vaiko aplinka, kuri gali jam padėti ugdyti ir lavinti įvairius gebėjimus bei įpročius, panaudojant visas priimtinas ugdymo formas, bei bendradarbiaujant vieniems su kitais.
Šio referato tikslas – išnagrinėti gebėjimo išreikšti savo nuomonę įpročių ugdymo metodus ir ypatumus.
Uždaviniai:
1. Aprašyti gyvenimo įgūdžių ugdymo svarbą vaiko gyvenime;
2. Pateikti gebėjimo išreikšti savo nuomonę įpročių ugdymo ypatumus;
3. Pateikti trijų pamokėlių pavyzdžius trims skirtingoms auditorijoms, apie tai, kaip reikia ugdyti gebėjimo išreikšti savo nuomonę įpročius.

Gyvenimo įgūdžiai apima ne tik socialinius įgūdžius ar gebėjimus, bet ir asmeninius. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) gyvenimo įgūdžius apibūdina kaip "gebėjimus prisitaikyti visuomenėje ir elgtis pozityviai, individų gebėjimas veiksmingai susidoroti su kasdienio gyvenimo poreikiais ir problemomis <...>, tai tokie gebėjimai, kurie žmonėms padeda išlaikyti psichinę sveikatą ir pasitikėjimą savo jėgomis, kai jie susiduria su gyvenimo realijomis".
Darbo autorė mano, kad gyvenimo įgūdžius arba gebėjimus, reikia ugdyti ne tik kad vaikui būtų lengviau susiorientuoti gyvenime, bet ir todėl, kad būtent šių įgūdžių arba gebėjimų lavinimas padeda vaikui lengviau adaptuotis visuomenėje, mokykloje, bendraamžių grupėje.
Gyvenimo įgūdžių ugdymas – tai yra vaikų ir jaunuolių asmeninių bei socialinių gebėjimų lavinimas, kurio tikslas – parengti vaikus ir jaunuolius tolimesniam gyvenimui suaugusiųjų pasaulyje ir greitai besikeičiančioje visuomenėje.
Šiame procese labai svarbus yra ir pačio ugdytinio vaidmuo, t.y. saviugda bei noras tobulėti. Nes jeigu vaikas nenorės to, tai jam bus labai sunku gyvenime, o visa tai gali paskatinti jį elgtis negatyviai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis11.64 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvenimo igudziu ugdymo svarba vaiko gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą