Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeima ir ugdymas

Šeima ir ugdymas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Ugdymo tikslai. Šeimoje ugdomos vertybės. Dorovės bruožų ugdymas ir tėvų autoritetas. Šeimos psichologinis klimatas. Vaikų elgesio ydos. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate nagrinėsiu šeimos poveikį vaiko ugdymui. Aptarsiu pagrindinius ugdymo tikslus ir šeimoje ugdomas vertybes. Taip pat kalbėsiu apie tėvų autoritetą bei šeimos psichologinio klimato įtaką vaiko, kaip asmenybės vystymuisi. Trumpai aptarsiu iš kur atsiranda "sunkūs vaikai, jų elgesio ydas ir bausmių naudojimą.
Temos aktualumas: Nuo ugdymo šeimoje kokybės priklauso ir žmogaus gyvenimo kokybė. Spartėjant šiuolaikinio gyvenimo tempui, jauni tėvai, užsiėmę karjera, visą savo atžalų ugdymą patiki darželio aukletojoms, vėliau – mokytojoms, net nesuvokdami, kad to nepakanka. Tėvai turėtų gauti daugiau informacijos šiuo klausimu, kad atrastų papildomo laiko ir suprastų, kokią didelę reikšmę jie turi vaiko auginime ir kad jam reikia ne tik žaislų, skanesnio kąsnelio, bet ir šilumos, kurią gali suteikti tik mylinti šeima
Tyrimo problema: kartais tėvai, nieko blogo nenorėdami ar turėdami per mažai žinių, netaisyklingai ugdo vaikus bei neužtikrina palankių sąlygų užaugti visapusiškam žmogui.
Tyrimo tikslas: darbo tikslas – atskleisti tėvų įtaką būsimos asmenybės formavimuisi, susipažinti su šeimoje ugdomomis vertybėmis, elgesio normomis, tradicijų puoselėjimu bei panagrinėti, kokį idealų tėvą ir motiną norėtų matyti jaunimas.
Hipotezės: savo tyrimų išeities tašku aš renkuosi tezę, jog šeima vaiko gyvenime reiškia nepaprastai daug ir kad pilnaverčiu žmogumi jis neužaugs jei gyvens tik daiktų pasaulyje, kuriame užmirštami jausmai.


Kiekviena šeima pergyvena gana atsakingą laikotarpį, kada tenka spręsti gyvybiškai svarbų klausimą - būti naujai gyvybei, ar ne. Vaikų auginimas reikalauja daug žinių iš įvairių sričių: medicinos, psichologijos, pedagogikos ir kt.
"Žmogaus pradėjimas, be įgimtų instinktų (lytinio, motinystės, tėvystės) patenkinimo, iš tėvų reikalauja atsakomybės prieš tautą ir būsimą žmogų" (V.Jakavičius, A.Juška 1996 : 82). Tam, kad pagimdyti sveiką mažylį, jauniems tėvams būtina turėti sąmoningą norą tapti mama ir tėčiu. Vaikas turi būti laukiamas. Todėl būkime atsakingi už savo būsimų vaikų ateitį. Pradėkime jį ugdyti nuo pat gimimo.
• Negimusio vaiko intelekto ugdymas - užsiėmimai nėštumo metu.
• Estetinis ugdymas - muzikiniai užsiėmimai nėštumo metu ir po gimdymo, dailės ir šokių (su vaikais) pamokėlės.
• Fizinis ugdymas - naujagimių ir kūdikių dinaminė gimnastika bei vandens procedūros
Gimus vaikeliui, pirmoji aplinka, kurią jis ima sąmoningai suvokti, yra šeima, o pirmieji žmonės, kuriuos pradeda pažinti – tėvai. Augdamas vaikas prisitaiko prie aplinkos, perima daugeli tėvų manierų, dažnai pradeda elgtis ir mąstyti kaip artimieji. Ankstyvojoje vaikystėje ypač stiprus polinkis mėgdžioti. Mažyliai laiko tėvus didžiausiu autoritetu. Tėvų meilė vienas kitam – labai reikšmingas auklėjimo veiksnys, nes geri vaikai išauga tik tokiose šeimose, kuriose motina ir tėvas myli vienas kitą. Nemažiau svarbūs tėvų santykiai su mokytojais bei vienodi jų reikalavimai. "Auklėti – tai ištraukti, išjudinti iš žmogaus sielos geras pajėgas ir raginti jas, kad veiktų" ( K.Miškinis 2003 : 464), o tam reikalinga mokytojų pagalba. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.96 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seima ir ugdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą