Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Šeimos pagalba besimokantiems

Šeimos pagalba besimokantiems

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Šeimos vaidmuo. Šeimos ugdomasis poveikis. Vaikų ugdymo planas, atsižvelgiant į jų metus. Vaiko paruošimas suaugusiųjų pasauliui. Mokyklos ir šeimos bendradarbiavimo uždaviniai. Darbo su šeima formos. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas ir naujumas. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrosiose programose pažymima, kad visas bendrasis ugdymas yra orientuotas į vaiką, jaunuolį, jaunuolę, jų poreikius ir gebėjimus. Todėl šiandieninės mokyklos tikslas — padėti asmeniui maksimaliai išskleisti individualias kūrybos galias ir gebėjimus, tenkinant jo įgimtas reikmes: savirealizacijos — savęs įprasminimo, laisvės,meilės, pagarbos, kūrybos, tvarkos ir darnos poreikius. Akivaizdu, kad bendrojo lavinimo mokykla skirta ne vien jaunimą gyvenimui rengti, ji yra ir mokinio gyvenimo institucija, sergstinti savitas vaikystės ir jaunystės vertybes (Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrosios programos I - X kl., 1997).
Pasaulinėje edukologijoje šiandien pedagoginė pagalba besimokantiems mokiniams užima vis svarbesnę vietą, todėl būtina analizuoti ir plėsti šią švietimo forma, padedančią jaunimui ugdyti savo kultūrinius interesus, formuoti kūrybines galias ir gebėjimus, įgyti profesinei veiklai reikalingų teorinių žinių ir tapti aktyviu demokratinės visuomenės piliečiu. Mokymasis — tai pagrindinė mokinio veikla, kurios sėkmė siejama su pozityviu savimonės, autokoncepcijos ir kitų asmenybės darinių formavimusi. Pasak mokslininkų, mokinys nuolat patiriantis mokymosi nesėkmes dažniausiai netenka noro mokytis,silpnėja jo mokymosi motyvacija
Šeima yra didi vertybė. Ji vaiko socializacijos pagrindas, šeimoje jis mokosi gyventi. Žmogus šeimos gyvenimui rengiasi nuo pat vaikystės. Būtina jaunimą rengti motinos ir tėvo statusui.
Kiekvienas būsimasis pedagogas, dirbsiantis su vaikais, turi turėti pedagoginį išprusimą, mokėti ir gebėti kryptingai veikti ugdymo institucijose, kurios bręstančiam žmogui daro didžiausią įtaką. Viena iš tokių institucijų yra šeima. Suvokiantis šeimos esmę, jos gyvenimo savitumus, pedagogas sėkmingiau galėtų siekti užsibrėžtų pedagoginių ir psichologinių tikslų. Rengiant vaikus naujai kultūrai ir gyvenimui atviroje, demokratinėje visuomenėje - šeima, mokykla, ikimokyklinės įstaigos – tai tie židiniai, kuriuose formuojamas pilietiškumas, kuriama aplinka, skatinanti vaikų gebėjimą veikti ir gyventi pagal demokratijos principus.
Reikia užtikrinti nuoseklų vaikų ugdymą, jų socializavimo proceso perimamumą. Tai ypač aktualu šiandien, kai dalis tėvų mažai dėmesio skiria savo vaikų ugdymui. Todėl pedagogui pravartu žinoti šeimos pedagogiką, mokėti teisingai įvertinti šeimos situaciją ir sugebėti panaudoti specialius paramos šeimai būdus. Jis turi būti tinkamai pasirengęs darbui su ugdytinių šeimomis.

Skiriamos formalios ir neformalios ugdymo institucijos.
Formalios institucijos turi grįžtamąjį ryšį, fiksuojami ugdymo rezultatai, ugdoma sistemingai.
Neformaliose institucijose žmogus pats pasirenka kur jam eiti, ką žiūrėti ar skaityti, t. y. ugdoma nesisteminai. Tokios institucijos neturi grįžtamojo ryšio, nefiksuoja ugdymo rezultatų.
Mano darbo tikslas išnagrinėti šeimą kaip ugdymo instituciją.
Darbo uždaviniai:

• Išsiaiškinti šeimos vaidmenį ugdyme, išsiaiškinti apie šeimos ugdomąjį poveikį
• Išskirstyti vaikų ugdymą pagal metus, išsiaiškinti apie šeimos vaidmenį vaikų paruošimui į suaugusiųjų pasaulį;
• Mokyklos ir šeimos bendradarbiavimo uždaviniai jų svarba vaiko mokymui ir ugdymui; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPedagogikos referatas
KategorijaPedagogika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis26.23 KB
Autoriuskunigunda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos pagalba besimokantiems [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą