(12 puslapių)
Įvadas. Inkliuzinio ugdymo samprata. Inkliuzinio ugdymo galimybės ir kliūtys Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Inkliuzinio ugdymo realizavimo planas. Išvados. Skaityti daugiau(557 darbai)
(12 puslapių)
Įvadas. Inkliuzinio ugdymo samprata. Inkliuzinio ugdymo galimybės ir kliūtys Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Inkliuzinio ugdymo realizavimo planas. Išvados. Skaityti daugiau(13 puslapių)
Įvadas. Interesai ir mokymasis. Peter Jarvis apie interesus ir mokymąsi. Profesiniai interesai kaip atskira interesų rūšis. Kaip tirti ir vertinti interesus? Išvados. Skaityti daugiau(11 puslapių)
Įvadas. Interneto ir televizijos poveikis mokinio saviugdai. Interneto sąvoka. Interneto teikiami privalumai mokymosi procesui. Interneto daroma žala mokinio saviugdai. Televizija – informacinė priemonė. Televizijos nauda mokymosi procesui. Televizijos laidos – tuštybės mugė. Išvados. Skaityti daugiau(8 puslapiai)
Įvadas. Istorijos samprata ir funkcija tarybinėje publicistikoje. Istorijos mokytojas tarybinėje publicistikoje. Tarybinis istorijos mokytojas – kraštotyrininkas ir entuziastas. Istorijos mokytojų portretai tarybinėje publicistikoje. Julijona Stakaitienė. Genovaitė Putinaitė. Liudmila Kazlauskienė. Eugenija Vaitiekūnienė. Išvados. Skaityti daugiau(14 puslapių)
Įvadas. Mokymo klausimų nagrinėjimas pastaraisiais dešimtmečiais. Turtėja didaktikos mokslas – Juozas Vaitkevičius. Didakto Juozo Vaitkevičiaus gyvenimas. Vladas Rajeckas. Psichologinė pedagogika. Pedagoginės minties puoselėtojas – Leonas Jovaiša. Išvados. Skaityti daugiau(13 puslapių)
Įvadas. Mokymasis ir išmokimas. Psichologiniai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Fiziologiniai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Socialiniai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Pedagoginiai išmokimą sąlygojantys veiksniai. Prigimties įtaka išmokimui. Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Įvadas. Įvardžio mokymo apžvalga VII - VIII klasėse, specialiosios ir bendrojo lavinimų mokyklų programose. Įvardžio sąvokos formavimas. Įvardžio rašyba, skyrybos dalykų mokymas. Metodų taikymas. Mokomosios priemonės. Išvados. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Įvadas. J. Korčako gyvenimas ir veikla. J. Korčako pažiūros į vaiką. Pedagoginės bei etinės J. Korčako pažiūros. Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Įvadas. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokymo laikotarpis. Kaip ugdyti jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikus. Pažįstamosios veiklos ypatumai. Dėmesys. Suvokimas. Atmintis. Mąstymas. Vaizduotė. Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Analizuojama ištrauka iš J. A. Komenskio darbo, kaip turi būti ugdomas jaunimas, kad užaugtų doras žmogus. Jano Amoso Komenskio Pedagoginiai raštai. Dorovės ugdymo metodas. Skaityti daugiau(30 puslapių)
Jaunosios kartos ugdymas lietuvių išeivijoje. Lietuviai emigracijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir jų jaunimas 1945 – 1990 metais. Jaunosios kartos auklėjimas: tarp idealų ir realybės. Šeima. Lituanistinė mokykla. Tautinė kultūra. "Lietuvių charta". Nesusipratimas tarp kartų (generacijų). Lietuvių išeivijos kultūros pamatas. Lituanistinio švietimo padėtis. Skaityti daugiau(8 puslapiai)
Įvadas. Emocijos ir jausmai. Jausmai yra subjektyvūs. Išgyvenamų jausmų pripažinimas. Jausmų baimė. Mokiniai mus mato. Emocijos ir atmintis. Emocijų reikšmė. Mokymosi ir mokymo procesuose. Psichinėje higienoje. Suvokiant aplinką. Tarpasmeniniuose santykiuose. Patarimai mokytojams. Kaip nuteikti mokinius geroms emocijoms? Kaip suteikite mokiniams fizinį ir emocinį saugumą? Kaip įtraukti emocijas? Išvados. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Įvadas. Jėgos panaudojimo tikslai. Fizinės bausmės, jų priežastys, pasekmės ir įvairovė. Vaikų kritikavimas. Rekomendacijos. Išvados. Skaityti daugiau(10 puslapių)
Įvadas. J. Jablonskio gyvenimas. Pedagoginis darbas. Mintauja. Vilnius. Panevėžys. Brestas. Veližas. Voronežas. Kaunas. Išvados. Skaityti daugiau(17 puslapių)
Įvadas. Jonas Laužikas. J. Laužiko gyvenimo kelias – pedagogo, teoretiko, praktiko kelias. Jono Laužiko veikalai. Darbas J. Laužikui buvo prigimtinė žmogaus pareiga. J. Laužikas buvo humaniškas ir darbštus, taktiškas su visais žmonėmis. Laužiko pedagoginis palikimas. Norint gerai pažinti mokinius įvairiais metodais, reikia organizuoti kompleksinius tyrimus. Išnašos. Skaityti daugiau(10 puslapių)
Įvadas. J. Laužiko gyvenimas, veikla ir pedagoginės idėjos. Švietimo integracijos pagrindai. Pagrindinės ugdymo sąvokos. Socialinė Švietimo apspranga. Šeimos grindžiamoji apspranga. Tėviškė kaip integruojanti idėja. Tauta kaip istoriniai kultūrinė apspranga. Švietimo visuotinumas kaip socialinė integracija. Individualaus priėjimo principas pedagoginiame procese istoriniu požiūriu. Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Įvadas. Tema. Problema. Adresatas. Kelio pradžia. Požiūris į gyvenimą. Teatras ir pedagogika. Išvados. Skaityti daugiau(9 puslapiai)
Įvadas. Paauglių narkotinių medžiagų vartojimo priežastys. Kodėl jie tai daro. Priklausomybių prevencija. Tėvų galia. Kaip tėvai gali padėti savo vaikams. Narkotinių medžiagų vartojimo prevencija mokykloje. Kaip kalbėti su moksleiviais apie priklausomybę sukeliančias medžiagas. Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Kaip aš suvokiu idealaus mokytojo modelį? Sąvokos. Idealus mokytojo asmenybės modelis. Teigiami bruožai. Mokytojui svarbiausia. Skaityti daugiau(10 puslapių)
Įvadas. Vertybių ir moralės ugdymas. Moralė ir drausmė. Kas yra drausmė? Kokie drausminimo padariniai? Kodėl vaiką reikėtų drausminti? Universali drausmė. Rūpestis visu pasauliu. Kaltės jausmas ir vieniša mama. Veidmainiavimo pavojus. Kaip būti teisingai. Berniukui nėra į ką lygiuotis. Motinai tenka imtis ir tėčio funkcijų. Pateikiame priežastis, kodėl vaiko interesai geriausiai tenkinami jam augant su motina ir tėvu. Išvados. Skaityti daugiau